Полная версия: Основні цифри Чемпіонату U-21

Підбиваємо статистичні підсумки першої частини Чемпіонату молодіжних команд клубів Прем’єр-ліги сезону 2014/2015 рр.

Матчі. Зі 97-ми поєдинків, що вже зіграні, перемогою господарів завершились 48 зустрічей (49,5% від проведеної кількості), гостей – 32 (33%). У 17-ти випадках сильнішого не було виявлено (17,5% нічийних ігор).

Перемоги. З мінімальною перевагою однієї зі сторін завершились 40 матчів, 21 раз вона вимірювалась 2-ма м’ячами, а у 19-ти зустрічах рахунок був «великим» (перемога у 3 або більше м’ячів).

Великі перемоги. Такі успіхи в активі 9-ти команд: «Шахтар» та «Дніпро» - по 4; «Динамо» - 3; «Металург» Д. та «Зоря» - по 2; «Металург» З., «Чорноморець», «Волинь» та «Ворскла» – по 1. Жодного разу переконливо не зуміли перемогти «Металіст», «Карпати», «Говерла», «Олімпік» та «Іллічівець». Аналогічними невдачами «відзначились» лише 6 молодіжних колективів: «Олімпік» - 5 разів; «Іллічівець» - 4; «Говерла» та запорізький «Металург» - по 3; «Волинь» і донецький «Металург» - по 2. Уникли розгромних рахунків не на свою користь одразу 8 команд: «Дніпро», «Динамо», «Зоря», «Шахтар», «Ворскла», «Чорноморець», «Металіст» та «Карпати».

Найбільшою була перевага у двох матчах. З рахунком 8:1 «Шахтар» переміг вдома «Говерлу» (10 тур), а «Дніпро» виграв у тих же ужгородців 7:0 (13 тур).

Нічиї. З 17-ти поєдинків без виявленого переможця по 7 разів рахунок був 1:1 та 2:2, лише двічі матчі завершувались взагалі без забитих м’ячів, а одного разу підсумком поєдинку стали цифри 3:3.

Голи. За 14 турів (без перенесеного матчу «Металіст» - «Чорноморець») команди спільними зусиллями забили 296 голів, з яких в активі господарів 175 влучних ударів, а у гостей 121. Середня результативність турніру на сьогодні – 3,05 (1,8-1,25). Найбільш результативними командами є «Дніпро», який забивав 32 голи або по 2,29 гола за гру, та «Шахтар» (відповідно 31 та 2,21). Рідше за інших відзначались «Карпати» - 11 разів (у середньому по 0,79 за гру) та «Говерла» - 12 (0,86). В обороні лідер той же – «Дніпро», який пропустив лише 6 м’ячів (0,43 за матч). Значно відстають «Зоря» та «Ворскла» (по 13 та у середньому по 0,93). Більше за всіх пропустили «Олімпік» - 40 м’ячів (по 2,86 у середньому) та «Іллічівець» (36 та 2,57 відповідно).

Наводимо перелік найрезультативніших матчів зіграної частини молодіжного чемпіонату: 9 – «Шахтар» - «Волинь» – 6:3 (9 тур), «Шахтар» - «Говерла» – 8:1 (10 тур); 7 – «Волинь» – «Олімпік» – 4:3 (12 тур); «Дніпро» - «Говерла» - 7:0 (13 тур).

Автоголи. Тільки 2 футболіста вражали ворота партнерів по команді: Леван Махарадзе («Іллічівець», у грі проти «Карпат») та Євгеній Цимбалюк («Олімпік», у зустрічі з «Волинню»).

Хет-трики. Забити 3 м’ячі за матч – таке досягнення досі підкорилось лише 4-м футболістам. Причому рівно половина хет-триків відбулась вже у стартовому турі. Тоді ударно сезон розпочали Артур Загорулько з «Шахтаря», коли його команда грала проти запорізького «Металурга», а також представник «Дніпра» Сергій Горбунов, який допоміг партнерам на виїзді здолати донецький «Металург». Згодом, а саме у 4-му турі, Богдан Січкарук з «Ворскли», також провів успішно гру проти «Металурга» з Донецька. А у 10-му турі Андрій Борячук, гравець «Шахтаря», тричі «розписався» у воротах «Говерли».

Попередження. Арбітри показували жовті картки 423 рази (у середньому по 4,36 за гру). Найчастіше таким способом карались гравці «Чорноморця» - 39 «гірчичників», запорізького «Металурга» та «Карпат» – по 37, а також «Волині» та «Ворскли» - по 36. Індивідуально найбільш некоректним були троє футболістів. Це представники «Чорноморця» Євген Мурашов, «Олімпіка» Максим Рибін та «Ворскли» Нікіта Гаркуша. Кожен з них встиг отримати по 6 попереджень. Найменше карток жовтого кольору у «Дніпра» (17) та «Динамо» (20).

Вилучення. 30 червоних карток показані арбітрами у даному змаганні з початку сезону. Найбільш брутальний молодіжний колектив на разі – «Олімпік» (4 вилучення). По 3 ще у 6-х колективів. Без вилучень грають дві команди - запорізький «Карпати» і «Ворскла». Один гравець напросився на «червоне світло» вже двічі. Сумнівне досягнення належить Владиславу Ігнатьєву із запорізького «Металурга».

Пенальті. Судді вказували на 11-метрову позначку 38 разів, і 29 спроб були результативними. Відсоток ефективності – 76,3. Явні лідери за числом виконаних пенальті – гравці донецького «Металурга» (8 ударів з «позначки»), проте з 9-ти нереалізованих подібних ударів усіма командами 4 випадає на частку підопічних Сергія Шищенка. Цікаво, що усі колективи хоча б по разу заробляли подібне право, проте «Ворскла» та запорізький «Металург» невдало розпорядились єдиними спробами.

Більше за інших пенальті виконували у бік воріт «Зорі», «Олімпіка» та «Говерли» (по 5). І у захисті жодна команда не уникла подібного покарання, проте голкіпери «Дніпра» не дозволили супротивникам відзначитись після жодного з двох 11-метрових ударів.

Глядачі. 97 матчів зібрали на трибунах стадіонів молодіжних команд Прем’єр-ліги 23 940 вболівальників, що пересічно за гру становить 247. Найбільш популярною командами є резервісти «Волині» (у середньому кожен матч лучан дивиться 334 глядача) та «Динамо» (316). Найменшим такий показник є у запорізького «Металурга» (182) та «Чорноморця» (188).

Серії (у межах поточного змагання):
Переможна – 6: «Дніпро» (6-12 тури, без 10-го)
Програшна – 5: «Іллічівець» (4-8 тури)
Нічийна – 2: «Олімпік» (4-5 тури), «Карпати» (9, 11 тури)
Безпрограшна – 8: «Шахтар» (3-11 тури, без 10-го)
Безнічийна – 14: «Дніпро» (1-14 тури)*
Безвиграшна – 14: «Іллічівець» (1-14 тури)*
Із забитими м’ячами – 9: «Динамо» (1-9 тури), «Металург» Д. (1-9 тури)
З пропущеними м’ячами – 14: «Іллічівець» (1-14 тури)*
Без пропущених м’ячів (понад 300 хвилин): «Дніпро» (460 хвилин, 7-12 тури), «Зоря» (389 хвилин, 10-14 тури), «Металіст» (328 хвилин, 7-12 тури, без 10-го)
Без забитих м’ячів (понад 300 хвилин): «Чорноморець» (380 хвилин, 5-11 тури, без 10-го), «Карпати» (347 хвилин, 2-5 тури), «Іллічівець» (333 хвилини, 4-7 тури), «Олімпік» (324 хвилини, 1-4 тури)

* - серії, що тривають
Примітка. Для статистичних підсумків взято результат матчу 1-го туру «Іллічівець» - «Волинь» 3:3, хоча пізніше КДК ФФУ зарахувала маріупольцям поразку – 0:3.