Форум болельщиков ФК Металлист Харьков
Володимир Єзерський: "На матчі з "Аяксом" та "Брюгге" Маркевич віддав гравцям всю свою зарплату" - Версия для печати

+- Форум болельщиков ФК Металлист Харьков (https://forum.metalist-kh-stat.net.ua)
+-- Форум: Різне (/forumdisplay.php?fid=160)
+--- Форум: Архивы форума (/forumdisplay.php?fid=627)
+---- Форум: Международный футбол (архив, только для чтения) (/forumdisplay.php?fid=628)
+----- Форум: Международный футбол 2016/2017 (/forumdisplay.php?fid=57)
+----- Тема: Володимир Єзерський: "На матчі з "Аяксом" та "Брюгге" Маркевич віддав гравцям всю свою зарплату" (/showthread.php?tid=12197)



Володимир Єзерський: "На матчі з "Аяксом" та "Брюгге" Маркевич віддав гравцям всю свою зарплату" - rokus - 2016-10-18 09:20

[Изображение: 2c2cc-Vladimir-Yezerskiy.jpeg]

Екс-тренер Дніпра Володимир Єзерський згадав свій період в Дніпрі, пригадавши вихід до фіналу Ліги Європи та незвичну професійність дніпровських футболістів, а також розповів про своє сьогодення та плани на майбутнє.

Коли Дніпро покинув Мирон Маркевич, то разом з тренером попрощалися з командою і його помічники — Сергій Нагорняк та Володимир Єзерський. І якщо Нагорняка ми постійно бачимо на ТБ в ролі футбольного експерта, то Єзерський взяв невелику паузу в роботі та зник з активної карти українського футболу.

Тим не менш, Володимир Іванович не збирається йти з футболу й продовжує працювати над тренерським ремеслом. Влітку Єзерський вже мав можливість очолити кропивницьку Зірку, а сьогодні 39-річний фахівець проходить стажування в Шахтарі.

— Ви спробували тренерського ремесла в Дніпрі в штабі Мирона Маркевича. Яким було ваше основне завдання в цій команді?

— По-перше, хочу подякувати Маркевичу й Дніпру, що дали можливість проявити себе на тренерському поприщі. У всіх відразу ж були визначені функції: Нагорняк більше відповідав за групу форвардів, а я — за організацію гри команди в обороні. Колегіально ми все обговорювали, а рішення, звісно ж, приймав головний тренер.

— Чиєю була ініціатива вашого запрошення в Дніпро?

— Колись Мирон Богданович надав мені путівку в вищу лігу, а через 20 років дозволив спробувати себе як тренер, за що я йому дуже вдячний.

— Існує думка, що Дніпро, який пробився до фіналу Ліги Європи, сформувався ще при Рамосі, а Маркевич просто не зіпсував вже створеного. Згодні з цією тезою?

— Іспанські спеціалісти безперечно заклали фундамент того Дніпра, але з тими інвестиціями й потенціалом гравців, які були при Рамосі, команда могла досягти значно більшого, аніж досягла. Мирон Богданович не почав нічого ламати в плані структури гри — ми просто почали розвивати те, що було. У цього тренера високі амбіції й хороше вміння будувати, залишаючи щось після себе.

У Маркевича була ідея підсилити команду трьома виконавцями, аби створити більшу конкуренцію. Хотілося придбати правого захисника, центрального лівого захисника і плеймейкера. На роль останнього був згоден приїхати Банега. Центральний захисник повинен був вміти починати атаки — на кшталт Лескотта чи Чигринського. У лиці Вільягри хотіли підсилити праву бровку. Ці зміни могли б допомогти, як мінімум, не впасти нижче другого місця.

На жаль, після певного періоду апетит в Ігоря Валерійовича (Коломойського. — прим. авт.) пропав, і коли ми прийшли в Дніпро, борги почали рости. Тому й не змогли досягти того, на що претендували ті гравці.

Як я вже сказав, фундамент цієї команди заклав Рамос, та я хочу трохи ширше проаналізувати людей, які грали у тому Дніпрі. Дуглас при іспанцях не завжди виходив в основному складі. Так само можна говорити про Ежідіу, Федорчука, Лучкевича, Матоса, Калініча, Бруно Гаму, Шахова. У нас вони були основними, а при Рамосі не мали вдосталь ігрової практики.

— Після того, як у клубі почалися фінансові негаразди, Дніпро виходив у фінал Ліги Європи й не падав у чемпіонаті нижче третього місця. Як вдавалося втримувати той колектив на плаву?

— Це спільна заслуга людей, які працювали на команду, й самих футболістів. Коли ми лише прийшли, то була відносна стабільність (хоча й зі затримками). Але наступного сезону 11 місяців довелося грати безкоштовно. Так залишається лише подякувати гравцям і персоналу за професійне відношення. Всі розуміли, що, демонструючи хороший футбол і результат тут, можна отримати кращі пропозиції від клубів, де є стабільне фінансування.

Допомогло ще й те, що в команді був хороший мікроклімат, а Маркевич знаходив потрібні слова в той чи інший період, аби не поламати все. Мені здається, це унікальний випадок, коли команда здобувала результат без заробітної платні.

— Маркевич говорив, що судитиметься з Дніпром через невиплату зарплати. Що робитимете ви?

— Уявляєте собі: я практично 7 років віддав Дніпру як футболіст й 2 роки як тренер. Тим більше, за мій перехід у Шахтарі клуб заробив гроші. Звичайно, мені важко топити Дніпро і робити якісь дії щодо клубу. Ця ситуація повинна бути на совісті керівництва клубу. Ту історію, яку робили 40 років назад і творили ми, не можна так просто забути.

Сподіваюся, що президент, як розумна людина, все розуміє. В нього налагодяться фінансові справи й все буде нормально. Буде прикро, що таке місто й вболівальники втратять клуб.

— Після виходу в фінал Ліги Європи футболісти не отримали преміальних. Як вдалося втримати мотивацію гравців на тому ж рівні після такого вчинку керівництва?

— Коли Шахтар виграв Кубок УЄФА, то гравці відчували плече президента. Так само було у Динамо, коли виходили в півфінал Ліги чемпіонів. У Дніпрі ми були близькими до досягнення донеччан. Прикро, що склалася така ситуація з преміальними й не хочеться, аби вона повторювалася. Футболісти — молодці. Вони проявили свою людяність стосовно тренерів, вболівальників та персоналу. Вони не упустили рук, а грали у футбол.

Маркевич знав потенціал тієї команди, і якщо б керівництво пішло йому назустріч, то ми б привезли кубок Ліги Європи в Дніпро. Коли були ключові матчі з Аяксом та Брюгге, він віддавав гравцям свою зарплату (це я говорю про преміальні). Той вчинок також зіграв свою роль.

Можу ствердно говорити, що Андрій Русол допомагає академії Дніпра зі своєї кишені. Андрій Стеценко також на певних етапах помагав клубу своїм коштом. Завдяки цьому й функціонувала база, й працював персонал. У важких моментах футболісти також «скидалися» грошима, завдяки чому база функціонувала повноцінно.

— Маркевич говорив про те, що мав хорошу пропозицію після фіналу Ліги Європи, але відмовився від неї, бо отримав обіцянку й певну гарантію від керівництва Дніпра. Саме тому він і залишився в команді, а тепер і подає в суди через певну образу. Ця пропозиція стосувалася виключно Мирона Богдановича, чи і весь тренерський штаб також?

— Які були домовленості між президентом і тренером, знають лише вони. Знаю про те, що перед переходом в Дніпро перед Маркевичем ставилися серйозні завдання — він би не погодився боротися за третє-четверте місце. Нам обіцяли з часом піти назустріч, але політична та економічна ситуації зіграли свою роль.

Маркевич хотів запрошувати у Дніпро молодих гравців, виховувати їх. Завдяки цьому клуб міг заробляти кошти вже на їхньому продажу. Якщо брати Дніпро, то за останні 7-8 років президент витратив на клуб шалені гроші. Якщо дивитися на те, коли клуб продав гравців і реально заробив гроші, то це поодинокі випадки. Перехід Рикуна в Металіст, мій і трансфер Кості Кравченка в Шахтар, відхід Бойка в Бешикташ. Може, я когось і забув, але більше пригадати не можу.

Хочу навести простий приклад: Жуліано перейшов у Дніпро за 12 мільйонів євро. Не хочу порівнювати з Шахтарем, бо це зовсім інша планета. Вони давним-давно заробляють на трансферах. Візьмемо Металіст. Цей клуб за гроші, які Дніпро витратив на Жуліано, придбав п’ятьох футболістів: Тайсона, Шав’єра, Азеведо, Марлоса і ще когось. Різницю розумієте? Веду до того, що Металіст на продажі цих гравців заробив близько 30 мільйонів. Така ж ідея в Дніпрі була у Мирона Богдановича.

Маркевич — це той тренер, який дав у збірну України найбільше кандидатів. З молодими гравцями Дніпра, які викликаються в збірну, також ще працював Маркевич. Вони завжди з нами їздили на збори. Він навіть не дивився на «дубль», а одразу на Ю-19 й нижче. Як показав час, дублери себе ніяк не проявили. Навіть у нинішньому Дніпрі.

— Багато хто пояснює невдалі результати Дніпра в цьому сезоні з великою кількістю молодих виконавців, але в команді залишилося й чимало досвідчених гравців. У чому бачите причину таких-от сьогоднішніх виступів дніпрян?

— Мені здається, що Дмитру Михайленку треба трохи відкласти в сторону іспанські конспекти (сміється). Він молодий фахівець, який лише набуває досвіду — робота в «дублі» та Прем’єр-лізі сильно відрізняються. Треба сказати, що в команді є й досвідчені, і юні таланти — такий собі сплав досвіду та молодості.

Якщо заглянути в турнірну таблицю, то вище Дніпра перебувають Олімпік, Чорноморець, Олександрія, Ворскла (розмова відбулася до матчу минулого туру Карпати — Дніпро. — прим. авт.). У всіх цих команд була ротація в складі: пішли лідери, а молоді гравці не такі талановиті, як у Дніпрі. А тут же збірники різних вікових категорій і навіть національної команди.

Якщо ж порівнювати досвідчених виконавців, то у Дніпра їх більше. Багато хто з них рік тому грав у Лізі Європи. Дімі (Михайленку. — прим. авт.) потрібно це все проаналізувати, й після перерви на матчі збірних прибирати помилки. Команда ж стартувала непогано, а потім пішов регрес.

Якби при Маркевичі Дніпро програв домашні матчі Зірці та Олександрії, то навіть не уявляю, скільки б на нього вилилося негативу. Та ми розуміємо, що в Дніпра молодий тренер, якому властиві помилки. Я бажаю Михайленку їх прибрати, бо за потенціалом ця команда повинна претендувати на потрапляння в першу шістку.

— Не боїтеся працювати в Україні після не найкращого «фінансового» досвіду в Дніпрі?

— Час покаже, чи є в мене талант та змога самостійно працювати тренером. Зараз для мене фінансова складова — не основна. Головне, аби президент, керівники та футболісти певного клубу розуміли, чого вони хочуть. Хочеться просто отримувати задоволення від роботи й здобувати при цьому результат.

— Після Дніпра у вас була пропозиція очолити Зірку, але з цим варіантом не склалося. Тоді ви говорили, що не зійшлися з Березкіним по одному пункту, а він говорив, що по кількох. Можете пролити світло на цю ситуацію?

— В першу чергу хочу подякувати президенту Зірки, що не побоявся зробити пропозицію такому недосвідченому тренеру, хоча я й працював у Дніпрі (але досвіду роботи головним тренером у мене ж нема). При тому, що багато титулованих фахівців знаходяться без роботи.

Ми не зійшлися в кількох моментах. По-перше, я бачив свій тренерський штаб, і ми не домовилися у питанні формування моєї команди. По-друге, були технічні моменти, які не відповідали рівню Прем’єр-ліги. Якщо ставити перед собою завдання, треба зробити певні умови, а вже потім чогось вимагати. Футболіст повинен думати виключно про футбол, а не про інші побутові моменти.

— Що ви маєте на увазі?

— Не хочу зараз про це говорити. Президент Зірки багато чого зробив, але все ще потрібно робити певні кроки в розвитку інфраструктури. Ми з ним чудово поговорили й залишилися в хороших відносинах.

— Чим зараз займаєтеся? Що плануєте робити далі?

— Пауза у кар’єрі пішла мені на користь: 20 років я був професійним футболістом, майже одразу перейшов на тренерську роботу. Це ж постійні роз’їзди, а зараз є можливість побути зі сім’єю, поспілкуватися з рідними, близькими.

Зараз стараюся паралельно з відпочинком набути певного досвіду. Наприклад, тепер проходжу невелике стажування в Шахтарі, маючи можливість відвідувати тренування команди. Те, що я бачу у Паулу Фонсеки, рік тому бачив в Іспанії.

— Бачив в інтернеті ваше фото з Вадимом Шаблієм. Зазвичай після світлин з цим агентом люди знаходять роботу. Ви близькі, аби працевлаштуватися в якомусь клубі?

— Якщо ви побачили фото з Шаблієм, це нічого не означає (сміється). У мене давно склалися з ним теплі стосунки. Але це не означає, що я ось-ось очолю якусь команду. Ми просто часто зустрічаємося та спілкуємося.

— Ваш колега по Дніпру Сергій Нагорняк працює експертом на телебаченні. Ви не хочете спробувати себе в такій ролі?

— Для телебачення потрібно мати талант, а я не талановитий до цього. От Сергій Миколайович — невід’ємна частина телебачення. Головне, що він називає речі своїми іменами. Чим більше таких фахівців, тим краще — Нагорняк продукує здорову критику. Його приємно слухати, адже він знає, про що говорить.

http://www.footboom.com/ukrainian/high/1476712661-volodymyr-yezerskyi-na-matchi-z-aiaksom-ta-briuhhe-markevych-viddav-hravtsiam-vsiu-svoiu-zarplatu.html