Засідання Виконавчого комітету ФФУ
(
Президент ФФУ "влип" - по источнику)
Засідання Виконавчого комітету ФФУ чи не кожен уболівальник країни очікував ледь не як манну небесну, адже, як прогнозувалося, на ньому повинна була обговорюватися кандидатура на посаду головного тренера національної команди.
Цю тему члени виконкому не оминули, але, логічно, імені нового коуча громадськість у середу не дізналася.
НАЙГОЛОВНІШЕ: МАЄМО СПИСОК КАНДИДАТУР
Якщо взяти до рук роздруківку порядку денного Виконкому, то з-поміж дев’яти пунктів обговорення (включно з «Різне»), журналісти так і не віднайшли в ньому згадки про найбільш ажіотажну на сьогодні тему. Водночас саме з неї й розпочалося спілкування з першим віце-президентом ФФУ Анатолієм Поповим, якому, як він сам відзначив, колеги по засіданню делегували повноваження спілкуватися з пресою.
«Анатолію Володимировичу, то ж чи обговорювалося питання тренерства збірної?», – почали ЗМІ, на що очільник ствердно відповів: «Отже, на сьогодні, є майже 30 кандидатур у розширеному списку, яким оперує Комітет національних збірних». Добре, що є список із прізвищами кандидатів на посаду наставника націоналки. Прикро, що цей список опрацьовує фактично одноосібно президент ФФУ. Чи «царська» то справа?
До того ж, якщо керуватися логікою, попередній список має розглядати передовсім Тренерська рада, а потім – Президія ФФУ. Однак президент Федерації чомусь вирішив піти іншим шляхом. Як нам вдалося дізнатися із неофіційних, проте поінформованих джерел, напередодні Анатолій Коньков особисто наполегливо просив у членів виконкому, щоб саме йому довірили цю роботу.
Дивно, чи не так? Навіщо все це Конькову? Тим більше – після оприлюднення подробиць переговорного процесу між ФФУ та Реднаппом, які (себто подробиці) виставляють Анатолія Дмитровича у відверто непривабливому світлі. Виходить, що пан очільник уже повністю заплутався у трьох соснах чи все ж вирішив піти авторитарним шляхом свого одіозного попередника?
Між іншим, деякі члени Тренерської ради, з якими нам вдалося поспілкуватися, «не на диктофон» повідомили «УФ», що дуже здивовані таким рішенням керівника Федерації. «Навіщо тоді взагалі та Тренерська рада, якщо все самотужки вирішує президент ФФУ»? – в один голос заявили вони.
А тим часом зі своїм коментарем ситуації з’явився Сергій Стороженко, перший віце-президент федерації. За його словами, на посаду тренера збірної претендують. 5-7 чоловік. Чому саме стільки, якщо вище офіційно говорилося про список із майже тридцятьма прізвищами? Може, Сергій Михайлович самостійно веде пошуки головного тренера?
НАЙРОЗТИРАЖОВАНІШЕ: ЛІППІ НЕ БУДЕ
Трохи відкрив завісу до списку Анатолій Володимирович лише раз, коли сказав, що ім’я Марчело Ліппі обговорювалося та його серед кандидатур вже немає. Натомість швед Свен Йоран-Ерікссон, якого останнім часом також активно сватають до України, таки матиме шанс очолити збірну. Принаймні він є в когорті претендентів на посаду.
НАЙНЕЗАТРЕБУВАНІШЕ: ЖИТОМИРСЬКА ОФФ, «ПРАЙСУОТЕРХАУС КУПЕРС»
Зрозуміло, що через резонансну тему призначення нового наставника нацзбірної всі інші питання порядку денного засідання мало цікавили медійну братію. Щоб не сказати більше – практично й не цікавили. Так, із уст журналіста «УФ» пролунало запитання про ситуацію, що склалася в Житомирській обласній федерації футболу. Нагадаємо, вже більше року в регіоні працюють дві федерації.
Одна на чолі з Олександром Коцюбком, інша – з Юрієм Опанащуком («УФ» і, зокрема, ваш автор неодноразово писали на цю тему). Так ось, нарешті «санта-барбара» дійшла логічного завершення: за результатами звіту комісії, Федерація футболу України співпрацюватиме з Юрієм Опанащуком.
І ще одна деталь, яка цікавила ЗМІ. Мова – про оптимізацію управлінської та організаційної структури ФФУ консалтинговою компанією «ПрайсуотерхаусКуперс». Ця тема бралася під приціл журналістського пера, як-то кажуть, «просуркісівських» медіа, мовляв, нащо платити великі гроші «лівим» людям, невже не можна розібратися в усьому самостійно?
«Є багато проблем, зокрема комунікаційних, у структурних підрозділах (від їхньої кількості до функціональних обов’язків) чимало невідповідностей. Федерація будувалася з моменту Незалежності, й кожен новий очільник (й у цілому керівництво – ті ж новосформовані виконкоми) щось прибудовували. І тепер не завжди воно виглядає логічно довершеним», – деталізував Анатолій Володимирович.
НАЙГІРКІШЕ: А ЩО МОЖЕ КОНЬКОВ?
Отже, чекаємо 5-7 днів, а далі всі погляди – на Анатолія Конькова. Я ось лише досі не второпаю: чи, часом, не занадто багато він бере на себе? Взяти і вирішити! За п’ять-сім днів! І за якими критеріями?..
Знаєте, головне, аби ці пошуки не завершилися для президента ФФУ так само безславно, як і в попередні два рази. З Шевченком вийшло смішно, з Реднаппом – гірко.
Прессинг, "УФ"