Коментар: Крапля хоробрості не завадить
Сара Віртц
26.09.2015
Розслідування тепер ведеться і проти президента ФІФА. Утім, спортивна редакторка DW Сара Віртц не очікує негайної добровільної відставки Блаттера, а тому вимагає чіткої позиції з боку Німецького футбольного союзу.
До цього йшло. Той, хто подорожував більше за будь-якого з глав держав світу, раптом залишився вдома. Президент ФІФА Йозеф (Зепп) Блаттер не поїхав на Чемпіонат світу з футболу серед жінок у Канаду, так само як і на Чемпіонат світу серед молодіжних збірних (U-20) у Нову Зеландію. Він також утримався від участі в похоронах колишнього президента Німецького футбольного союзу Ґергарда Маєра-Форфельдера. Причина? Йому просто було лячно. Він боявся допиту або навіть арешту. "Є певний ризик при подорожах, поки не все з'ясовано", - так сказав сам Блаттер після того, як заарештували кількох його колег з ФІФА.
Швейцарія не видає своїх громадян іноземним відомствам, у даному разі - відомствам США. Утім, органи юстиції самої Швейцарії вже упродовж тривалого часу тримали Блаттера під прицілом, а нині, здається, вони мають неспростовні та залізні докази. Напевно це дуже серйозні звинувачення, якщо вони навіть обшукали офіс президента ФІФА, який досі вважався недоторканним.
Виникає питання: а де ж заява Блаттера про негайну відставку? Особа, яка виконує обов’язки президента, попри те, що проти неї порушили кримінальну справу, це - неприпустимо.
Негідний посади
Власне, так мали б вважати й президенти національних футбольних федерацій. Але, як завжди, ніхто не наважується зробити крок першим. Безперечно, є презумпція невинуватості. Але вже сам той факт, що проти Блаттера ведуться слідчі дії, тепер навіть офіційно робить його негідним посади.
Репутація ФІФА, чиї президент та керівна ланка стикаються з обвинуваченнями в корупції, нині гірша, ніж будь-коли. Асоціація, яка об’єднує більше національних федерацій (209), ніж офіційно існує держав (195), яка, опікуючись футболом, відповідає за одне з найвизначніших культурних надбань світу - ця асоціація переживає зараз одну з найбільших своїх криз за 111-річну історію.
Очевидне приголомшує
Блаттер волів відійти від справ у ролі великого рятівника, який прагнув наприкінці свого перебування на посаді реформувати ФІФА. Та після повідомлення прес-служби прокуратури Швейцарії із заголовком "Проти президента ФІФА порушено кримінальне провадження" це вже неможливо. І члени ФІФА нарешті повинні сказати це цілком гучно та чітко.
Очевидно, що від Блаттера через його пиху цього очікувати не варто. Так само і від президента УЄФА Мішеля Платіні, якого зараз самого допитують як свідка та чиї гонорари в якості колишнього радника Блаттера нині так само стали предметом розслідування. Але очікувати чогось слід було б від президента найбільшої футбольної федерації, що входить до ФІФА, а саме Німецького футбольного союзу (DFB). Його президент Вольфґанґ Нірсбах заявив, що новина його просто приголомшила. Так само й ми, футбольні фани, теж приголомшені. Через таке величезне боягузтво.
DW