Рейтинг темы:
  • Голосов: 0 - Средняя оценка: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Динамівці мають право пред'явити Суркісам претензії за обман і втягування себе в протизаконну авантюру
Автор Сообщение
rokus Не на форуме
Ветеран форума
*******

Сообщений: 6678
У нас с: 2013 Jul
Рейтинг: 3485
Сообщение: #1
Динамівці мають право пред'явити Суркісам претензії за обман і втягування себе в протизаконну авантюру
Football Leaks, спільний проект 12 провідних європейських видань (Der Spiegel, The Sunday Times, El Mundo та інші), опублікував перші результати розслідування фінансових махінацій зірок спорту

Нападник мадридського "Реала" і збірної Португалії Кріштіану Роналду, а також тренер британського "Манчестер Юнайтед" Жозе Моурінью можуть повторити долю Ліонеля Мессі, засудженого за несплату податків.

Як з'ясували розслідувачі Football Leaks, агент Роналду і Моурінью португалець Жорже Мендеш організував в Ірландії, Панамі, Швейцарії та на Британських Віргінських островах мережу підставних компаній і офшорних рахунків, допомагаючи своїм клієнтам приховувати реальні розміри доходів і ухилятися від сплати податків.

Припускається, що капітан збірної Португалії Роналду приховав від податкової 150 млн євро. Моурінью - 12 млн. євро. Схемою Мендеша могли користуватися й інші його клієнти: Хамес Родрігес, Радамель Фалькао, Пепе, Фабіу Коентрау та Рікарду Карвалью.

Компанія Мендеша Gestifute поспішила спростувати результати розслідування, хоча й визнала, що її сервери були зламані в березні 2016 року. Gestifute заявила, що публікувати викрадені хакерами документи заборонено, тому вона має намір судитися з виданнями, які займаються "інсинуаціями", позаяк її клієнти і гадки не мали порушувати податкові законодавства Іспанії та Великобританії.

Разом із тим, учасники проекту Football Leaks обіцяють і далі публікувати отримані під час розслідування дані. Уже цілком очевидно, що ця історія викличе серйозну перевірку з боку правоохоронців обох країн. Юристи такого авторитетного видання, як DerSpiegel, ніколи не дозволили би публікацію таких серйозних звинувачень, не маючи підтверджених документально підстав.

Тим часом Football Leaks має всі шанси повторитися в Україні. У розпорядженні нашої редакції виявилася довідка про офіційні зарплати гравців київського "Динамо" впродовж 2013-2015 років, складена на підставі даних Державної фіскальної служби.

[Изображение: im578xAny-1(3).jpg]

Як бачимо, "білими" навіть такі провідні динамівські гравці, як Андрій Ярмоленко, заробляють за рік трохи більше 200 тис. грн. Навіть за курсом 8 грн. за долар в 2013 році це менше 30 тис. доларів. У 2015 році гравець формально отримав майже 10 тисяч доларів. Нещодавно "Футбол 24" опублікував десятку найбільш високооплачуваних гравців українських футбольних клубів.

Рейтинг очолює динамівець Андрій Ярмоленко із доходом в 5 млн. доларів. Його партнер по команді Євген Хачеріді отримує 2 млн. доларів (офіційно у нього зарплата така ж, як у Ярмоленка - 217 тис. грн.). Найбільше в динамівському колективі заробляє тренер Сергій Ребров - його "білий" дохід за 2015 рік становив 265 тис грн. Але за інформацією ЗМІ, зарплата Реброва минулого року сягала 600 тис. доларів.

Іншими словами, офіційно в "Динамо" платять менше 1% від реальних зарплат гравців. Від оподаткування приховується 99% доходів футболістів. При цьому власники клубу економлять іще більше, віддаючи в бюджет лише мізерну частину обов'язкових при нарахуванні зарплати платежів.

За інформацією наших джерел, основну частину зарплати в "Динамо" виплачують через офшор. Державна фіскальна служба чомусь вважаює за краще цього не помічати. Однак знайти інформацію про "чорну касу" Суркісів можна, користуючись виключно публічними джерелами інформації.

Усе просто. Футболісти - молоді хлопці, вони одружуються, розлучаються. Останній процес супроводжується розподілом майна, під час якого "колишні" не соромляться розповідати про реальні доходи своїх чоловіків і канали їх отримання.

Піднімаємо реєстр судових рішень і дивимося. Рішення Печерського районного суду міста Києва від 11 лютого 2013 року, справа N2-2594/12, суддя Литвинова. Предмет судового розгляду - розділ майна. Один із учасників процесу - гравець "Динамо" (Київ) і збірної України - за період з вересня 2003-го по листопад 2012-го отримав такі доходи:

1) від "Динамо" (Київ) - 183 313 грн.

2) від Федерації футболу України за участь у Євро-2012 у складі національноїзбірної- 465 300 грн.

3) від офшорної компанії Newport Management LTD - 1 млн. 373 тис. доларів США або 10 млн. 974 тис. 389 грн.

Варто зазначити, що в позові дружина футболіста вказувала його дохід за той же період у розмірі 51 млн. грн. (приблизно 8-10 млн. доларів). Але офшорна компанія, як бачимо, підтвердила тільки виплату 1,373 млн. доларів. Перевірити цю інформацію український суд можливості не має.

Згадку про офшор Британських Віргінських островів Newport Management LTD можна побачити і в документах закордонних судів.

12 жовтня 2012 року спортивний суд у Лозанні ухвалив рішення САS 2707 у справі ФК «Нансі» (Франція) і "Динамо" (Київ) про перехід гравця (Пап Діакате) в український клуб за 4 млн. євро. Ці витрати, а також разовий платіж гравцеві у розмірі 200 тис. євро були сплачені компанією Newport Management LTD.

Назву компанії зустрічаємо в ще одному рішенні спортивного суду Лозанни (САS 3309) у справі "Динамо" (Київ) проти Жерсона Маграо і ФК "Брага" (Португалія) від 22 січня 2015 року. Згідно з матеріалами справи, 10 серпня 2009 року ФК "Крузейро" підписав із "Динамо" трансферний контракт на суму 2,2 млн євро. Cуму трансферу та зарплату футболістові повинна була заплатити компанія Newport Management LTD.

За наявними даними, з середини минулого десятиліття Newport Management LTD також приймала всі платежі від УЄФА в інтересах ФФУ. Тобто, гроші Федерації футболу зберігалися на рахунках офшору, з якого виплачуються зарплати гравцям. Але це вже інша історія. Повернімося до "Динамо".

Масштаб фінансових махінацій, які провернули власники клубу, приголомшує. Із 2013-го по 2015-й "Динамо" виплатило своїм гравцям і головному тренеру 15,4 млн. грн. офіційної зарплати. До держбюджету надійшло 2,3 млн. грн. податків. Якщо врахувати, що в середньому гравець фактично отримує 700-800 тис. доларів на рік, то сума прихованих київським клубом податків за останні три роки становить приблизно 30 млн. доларів. А за останнє десятиліття ця цифра може сягати 100 млн. доларів.

Додамо до цього суму трансферів (в 2016-му Олександр Драгович, приміром, перейшов у "Байєр", сума трансферу склала 18 млн. євро), які також, вочевидь, не надійшли в Україну.

Якщо Державна фіскальна служба і Генеральна прокуратура проявлять «політичну волю» і справі про несплату податків футбольним клубом Суркісів дадуть хід, наслідки для гравців будуть досить суворі.

3а п'ять років провідні гравці "Динамо" (Шовковський, Гусєв, Гармаш, Хачеріді) приховали від бюджету близько 1,5 доларів США млн. Як і власникові клубу Ігорю Суркісу, їм загрожує стаття 212 КК України "Ухилення від сплати податків, зборів та інших обов'язкових платежів" п. 2 (в особливо великих розмірах). Покарання - позбавлення волі до 5 років.

Сума податкових вимог до Ярмоленка може досягати 1 млн. доларів на рік або 3-4 млн. доларів за останні п'ять років - виходячи з того, що його річна зарплата становить 4-5 млн. доларів.

Роками ухиляючись від сплати податків, Суркіси, по суті, підставили своїх гравців. Податківці можуть додатково нарахувати футболістам величезні суми несплачених податків. Але ж власники клубу напевно запевняли гравців, що ті отримують "чисту" зарплату, а проблем із податками не буде. Ярмоленко, Ребров та інші динамівці мають повне право пред'явити Суркісам претензії за обман і втягування себе в протизаконну авантюру.

Серйозних санкції може очікувати і клуб, який виступає податковим агентом гравців. Якщо Мессі та Роналду могли приховувати в офшорах доходи від іміджевих контрактів, то у випадку з "Динамо" через офшори і в "конвертах" виплачувалися саме зарплати гравців.

Чи дозволить Банкова правоохоронцям зайнятися Суркісами, чи почекає, поки скандал вийде на міжнародний рівень і про нього заговорять європейські ЗМІ? Адже ця історія, в разі спроби її зам'яти, може стати ще одним прикладом того, як вище керівництво найбіднішої країни в Європі покриває корупцію.

http://espreso.tv/article/2016/12/05/foo...n_podatkiv
2016-12-05 18:26
Найти все сообщения
rokus Не на форуме
Ветеран форума
*******

Сообщений: 6678
У нас с: 2013 Jul
Рейтинг: 3485
Сообщение: #2
Юрист: "От уплаты налогов уклонялось "Динамо", а отвечать будут футболисты"
[Изображение: 3d2ba--Dinamo-Kiyev.jpeg]

Футбольный юрист Дмитрий Коробко прокомментировал финансовый скандал вокруг киевского "Динамо". Напомним, на днях стало известно, что столичный клуб с помощью офшорных компаний уклонился от уплаты налогов на сумму в десятки миллионов долларов.

- С помощью "Ньюпорт Менеджмент ЛТД" киевское "Динамо" уклонялось от налогов, это понятно сразу. Эта компания фигурирует сразу в нескольких решения САС Лозанны, известных мне.

В данном случае виновными могут оказаться футболисты. Если зарплату платит "Динамо", то оно и отчисляет налоги в госбюджет, как украинское предприятие. А иностранное предприятие "Ньюпорт Менеджмент ЛТД" не обязано этого делать. Это должны делать футболисты. Так что перед государством будет отвечать физическое лицо, - сказал Коробко "Футбол NEWS".

http://www.footboom.com/ukrainian/high/1...listy.html
2016-12-06 11:25
Найти все сообщения
rokus Не на форуме
Ветеран форума
*******

Сообщений: 6678
У нас с: 2013 Jul
Рейтинг: 3485
Сообщение: #3
Артем Франков: совершенно не удивлюсь...
Главный редактор журнала «Футбол» описал свое видение вокруг игр «Динамо» против «Бешикташа» и «Шахтера».

«Совершенно не удивлюсь, если сразу после матча "Динамо" — "Шахтер" спадет градус накала разоблачений налоговых преступлений киевлян. А то классно поездили по ушам публике с привлечением нардепов. Она такое любит, особенно сейчас, в состоянии озверения от безденежья, хотя тема-то далеко не новая.

Во-вторых, резко уйдет на седьмой план тема смены тренера в „Динамо“. Вдруг окажется, что те заняты, а эти и не думали.

Еще до матча „Динамо“ — „Шахтер“ объявится очередная тема, призванная хоть в какой-то мере вызвать глупую ответную реакцию, раскачать, раздразнить и в итоге помешать подготовке динамовцев к этому важнейшему матчу.

Молчите? Правильно, так и молчите. Чтобы требовать ответа, есть определенные органы власти, а не анонимная „апчественность“ или представители СМИ. Но молчите так, чтобы в душе не было лишних бурь — take it easy.

Что касается количества болельщиков на матче „Динамо“ — „Бешикташ“. Напомню вам, что в 2000 году на матче шестого тура „Динамо“ — „Боавишта“, столь же важном для хозяев, присутствовало аж 5 (пять) тысяч верных поклонников. Так что суровое время, падение интереса и раздражение результатами киевской команды, конечно, присутствуют, но не так, чтоб это сильно отличалось от ситуации 16-летней давности — при Лобановском и свежей памяти о полуфинале Лиги чемпионов.

Это я вам делаю замечание из нашей с вами жизни», — написал Франков в своей конференции на MatchDay.ua.

http://www.matchday.ua/news/artem-franko...kov-63929/
(Последний раз сообщение было отредактировано 2016-12-06 в 20:39, отредактировал пользователь rokus.)
2016-12-06 20:19
Найти все сообщения
rokus Не на форуме
Ветеран форума
*******

Сообщений: 6678
У нас с: 2013 Jul
Рейтинг: 3485
Сообщение: #4
«Динамо» за три года заплатило 287,5 млн грн налогов
«Динамо» опубликовало информацию о выплаченных налогах за последние три года в ответ на обвинения в уклонении от их уплаты.

За последние три года, с 2013-го по 2015-й клуб заплатил 181 млн грн налогов. В 2013-м году – 63 млн грн (8 млн долларов), в 2014-м – 71 млн грн (6 млн долларов), в 2015-м – 47 млн грн (2,4 млн долларов). По прогнозу за 2016-й год клуб заплатит 59 млн грн (2 млн долларов).

Кроме того, команды клуба уплатили 106,5 млн грн налогов за тот же период: 2013-й год – 18,2 млн грн (2,3 млн долларов), 2014-й год – 33,8 млн грн (2,9 млн долларов), 2015-й год – 54,5 млн долларов (2,4 млн долларов). Прогноз на 2016-й год – 37 млн грн (1,5 млн долларов).

Эти 106,5 млн грн в 46 раз больше суммы, о которой вчера сообщал Espreso.tv – 2,3 млн налогов.

В целом клубом, как юридическим лицом, и командами, как физическими лицами, уплачено налогов за 2013-2016-й года – 374,5 млн грн (27,5 млн долларов).

Отметим, что «Шахтер» за 2015 год заплатил 349,3 млн гривен налогов.

[Изображение: uaef5232b9584.jpg]

https://ua.tribuna.com/football/1046351649.html
2016-12-06 20:41
Найти все сообщения
rokus Не на форуме
Ветеран форума
*******

Сообщений: 6678
У нас с: 2013 Jul
Рейтинг: 3485
Сообщение: #5
ПЕЧЕРНЫЙ: «Не только Динамо не платит налоги, почти все так делают»
[Изображение: orig_330152.jpg]

Керівник Фонду соціального захисту футболістів і тренерів України Олег Печорний розповів про розповсюджену практику ухиляння від сплати податків українськими клубами.

«Я мав зустріч з керівником фіскальної служби України де ми говорили про те, як вирішувати податкові проблеми нашого футболу. А вони величезні.

Це ж у пресі підняли шум, що «Динамо» не платить податки. Та не одне воно! Майже весь чемпіонат так робить. Приміром в «Олександрії» офіційна зарплата 5 тисяч гривень, в інших клубах ситуації схожі. Не плять податків ні клуби, ні футболісти, ні тренери. У фіскальній службі мені пообіцяли, що після нового року впритул беруться за цю проблему. Так що будуть і перевірки, і проблеми в клубів.

Чому весь світ платить податки, а ми ні? Чому, приміром, Мессі, який приховав частину грошей від оподаткування отримав умовний термін, а в нас за таке навіть не судять, навіть не переймаються цим. Тут проблема не лише у тому, що держава недоотримує шалені гроші, які мала б отримати згідно чинного законодавства. Тут самі футболісти і тренери себе підставляють. Ну гаразд топ-футболісти, які за кар’єру зароблять собі на все життя. Але це одиниці. Основна маса людей, які присвятили себе футболу, на пенсії опиняються ні ж чим. Немає ні пенсій, ні соціальних виплати, ні страховки. А звідки вони візьмуться, якщо людина не сплачувала податки та інші внески», - сказав Печорний.

http://football.sport.ua/news/330152
2016-12-30 01:15
Найти все сообщения


Переход:


Пользователи просматривают эту тему: 1 Гость(ей)