Создать ответ 
 
Рейтинг темы:
  • Голосов: 1 - Средняя оценка: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Жовто-сині
Автор Сообщение
Rooma86 Не на форуме
Ветеран форума
*******

Сообщений: 5165
У нас с: 2012 May
Рейтинг: 1903
Сообщение: #1
Жовто-сині
В цьому і полягає, як на мене, головне правило – якщо ти з дитинства ходиш на стадіон, якщо ти звик до кольорів своєї команди, якщо ти не відвертався від неї, коли вона бовталася в нижчих дивізіонах – маєш право називати цей клуб своїм.

Мені було 14, коли я стояв під переповненим осіннім "Металістом", марно намагаючись потрапити на трибуну – Харків грав у Кубку кубків, квитків, ясна річ, не було. Хто знав, що все складеться дивовижним чином, і я буду приходити сюди протягом наступних ось уже 24 років, як до церкви – себто, з радістю в серці й вірою в душі. Любов до футболу – примхлива та ірраціональна, вона тримається на безлічі дрібних, непомітних на перший погляд чинниках, і геній місця в цьому випадку грає далеко не останню роль. Я завжди тішився й буду тішитись із того приводу, що мене занесло свого часу саме до цього міста, і що цей клуб я з чистим сумлінням і великою ніжністю можу називати своїм. Що в цього клубу, зрештою, жовто-синя форма, мені це теж страшенно подобається. Я тішуся, що фанати цього клубу кричать на трибунах "Перша столиця", після чого починають співати "Червону руту", мені подобається, що вони з любов'ю ставляться до сенегальця Папа Гуйе. Я ніколи не був у Сенегалі, але якщо хоча б кожен третій сенегалець має таке серце, як Папа – це благословенна країна. Загалом, цей клуб так тісно й міцно в'ївся в мою пам'ять, що я навіть не можу говорити про нього критично. Це погано, вочевидь, згоджуюсь. Але так, чорт забирай, приємно. Я думаю, поблажливість доречна у тих випадках, коли мова йде про любов. Тоді за нею стоїть віра й упевненість, а також терпіння та небайдужість. Десь так воно і трапляється з уболівальниками, котрі не звикли посипати голови попелом після поразок і впадати в надмірну ейфорію після чергових перемог. Все вірно – це наш клуб, нам із ним бути далі разом, нам із ним переживати всі наступні злети, в котрі ми віримо, і падіння, котрі теж можуть статися. Футбол – як життя: він не може зупинитися, він триває, незалежно від нашої до нього уваги. Ми сприймаємо його більш чи менш близько до серця, ми захоплюємося ним чи навпаки – втрачаємо до нього інтерес, а він у цей час рухається вперед, гра триває, виростають нові бійці, готові битися за честь клубу, який ми вважаємо своїм. В цьому і полягає, як на мене, головне правило – якщо ти з дитинства ходиш на стадіон, якщо ти звик до кольорів своєї команди, якщо ти не відвертався від неї, коли вона бовталася в нижчих дивізіонах – маєш право називати цей клуб своїм, незалежно від того, хто нині грає на полі, скільки там легіонерів, що там записано в їхніх контрактах. Тому що так чи інакше – змінюються тренери, змінюються склади, навіть президенти іноді змінюються, змінюється, зрештою, турнірна ситуація, але ми продовжуємо ходити на трибуни, оскільки нам важлива не вся ця метушня з телебаченням та єврокубками, зірками, рейтингами та рештою кон'юнктурних речей – нам важлива гра, нам важливий наш клуб. Все інше стосується справ другорядних, себто зовсім не футбольних. Я розумію, що людині, далекій від футболу, всі ці мої виявлення захвату можуть видатися недоречними. Так і є – як будь яка інша віра, віра в перемогу твоєї команди є річчю приватною, інтимною, і зовсім не потребує доказів чи демонстрування. Людина, котра не цікавиться футболом, ніколи не зрозуміє, що таке забитий у компенсований час переможний гол, так само як людина нецерковна навряд чи зможе серйозно сприйняти інформацію про перетворення Христом води на вино. Це все питання віри й утаємниченості, я зовсім не блазнюю. І можна лише подякувати фортуні за те, що наділила нас причетністю до розуміння правил гри та можливістю час від часу виходити на розбиті поля шкільних стадіонів. Я знаю всю ту риторику, котру застосовують футбольні скептики – мовляв, гра давно втратила свій сенс, футбол сьогодні – просто бізнес, тупе заробляння бабла, політика та махінації. Добре, говорю я, хай буде так. Знаходжу м'яч і йду на найближчий майданчик, займатися політикою. Всі наші звички, всі наші переконання й упередження – справа довіри й щирого ставлення. Людина з відкритим серцем не буде рахувати чужі фінанси, її зазвичай більше цікавить внутрішня механіка та невидима магія пристрасті й боротьби. Я згадував усе це минулого четверга, дивлячись, як "Металіст" програє свій останній матч цього року, австрійцям, на яких усі давно махнули рукою. Потім подумав – добре живуть харківські вболівальники, якщо програш улюбленої команди, що вже забезпечила собі вихід до наступного раунду з першого місця в групі, в матчі, який нічого не важить, сприймається ними як маленька трагедія. Добре, що в нас є ці емоції та співи, впевненість та довіра. Вони нам напевне знадобляться. Попереду три довгі зимові місяці, три місяці без гри, три місяці без чемпіонату. Потім усе спочатку. Все, як у житті. Лише трішки справедливіше.

Сергій Жадан
-----------------------------------------------------------------------
http://tsn.ua/analitika/zhovto-sini.html

[Изображение: Rooma86.gif]
(Последний раз сообщение было отредактировано 2012-12-17 в 17:44, отредактировал пользователь Rooma86.)
2012-12-17 17:43
Вебсайт Найти все сообщения Цитировать это сообщение
Вацик-2 Не на форуме
Ветеран фан-движения
**

Сообщений: 135
У нас с: 2012 Sep
Рейтинг: 60
Сообщение: #2
 
Я помню наш спор 1982 года о цветах поддержки Металла. Каюсь, я тогда предлагал желто-красные цвета, а то-ли Лобзик, то-ли Батя сказали что это цвета телефонных будок, а не Металла, а я в ответ им парировал что желто-голубые (а изначально старались использовать не ж/с а именно ж/г цвета, это уже потом году в 1986-1987, во времена "шефства" над фан-клубом обкома комсомола и назначением нашим главным Лени Шалтысика - нам усиленно навязывались темные оттенки синего цвета, причем нам настоятельно советовали располагать полосы вертикально, либо в кубик, только не повторяя дизайн "бандеровского" флага)... продолжаю... а я парировал Лобзика с Батей тем, что ж/г это цвета мусорских бобиков и воронков, кто старше тот помнит желто-голубую расцветку ментовских машин с гербом СССР на дверях и круглой мигалкой на крыше.
Но в итоге "проблемные" ж/г (а со временем - ж/с) цвета взяли верх, о чем я ничуть не жалею.

Насколько я помню впервые Металл вышел в желтых футболках и голубых трусах (а-ля Бразилия) летом 1981 года, причем не на один а на несколько матчей, а в 1982 Бачиашвали подарил отцу моего друга желтую х/б футболку с синей шестеренкой на сердце и 16 (вратарским?) номером.Я не помню в какой форме играл Металл в 1982 году и позже но вызывающе-красивой формы а'ля Бразилия я после 1981 года не помню.

А вот Металл 1975 года я запомнил в серо-синих полосатых футболках с вертикальной надписью МЕТАЛЛИСТ и шестеренкой на сердце.
Посмотрите в какую форму одеты игроки на мозаике около входа в бывшее кафе Авангард (угол пр. Ленина и ул. Тобольской) - это и есть старая форма Авангарда и Металла. Эти-же полосатые футболки (3 полосы спереди, сзади их нет) встречаются на фото игроков МХ в отчетах о матчах команды в городских газетах начал-середины 70-х (постоянно Вечiрнiй Харкiв, реже Красное знамя и Ленiнська змiна, еще реже Соц. Харкiвщина).
(Последний раз сообщение было отредактировано 2012-12-18 в 06:22, отредактировал пользователь Вацик-2.)
2012-12-18 06:06
Найти все сообщения Цитировать это сообщение
Создать ответ 


Переход:


Пользователи просматривают эту тему: 1 Гость(ей)