Создать ответ 
 
Рейтинг темы:
  • Голосов: 1 - Средняя оценка: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ХТО Є ХТО?
Автор Сообщение
retvizanAS Не на форуме
Прописан на форуме
****

Сообщений: 507
У нас с: 2012 May
Рейтинг: 260
Сообщение: #1
ХТО Є ХТО?
Головний тренер "Карпат" Мирон Маркевич.


Головний тренер футбольної команди "Карпати" - особа добре знана в нашому місті. Обійнявши цю посаду, Мирон Маркевич одразу став належати до, як кажуть англійці, "YIP" - дуже важливих персон. Почувши від мене цей вираз, пан Мирон легко переклав його англійською, чим викликав перше запитання:
- Знаєте англійську?
- Не так, щоб дуже добре, але порозумітися можу, бо закінчив школу з так званим англійським ухилом...
- І стали футбольним тренером?
- У моєму випадку - це сімейна традиція. Мій батько Богдан Миронович виховав у підльвівському селищі Винники не одне покоління футболістів і з найменших років брав мене на стадіон. А вже потім, виступаючи за команду майстрів я приглядався до роботи тренерів, бо своє подальше життя уявляв тільки у футболі.
- Ви отримали для цього відповідну освіту?
- Так, я закінчив Львівський інститут фізкультури і Вищу школу тренерів у Москві.
- Ваша кар'єра була не дуже відомою?
- Починав у дублюючому складі "Карпат" в сімдесяті роки, коли команда виступала у вищій лізі колишнього союзного футболу, але півзахист тоді складався з відомих майстрів і мені там місця не знайшлося. Грав за СКА Львів і "Спартак" з Владикавказа (нині "Аланія"), де отримав важку травму, яка на два роки вилучила мене з поля. Закінчував згодом у "Волині", де й розпочав тренерську діяльність.
- Хто служить Вам за взірець тренера?
- Я мав можливість спостерігати зблизька за роботою К.Бєскова, В.Лобановського, Ю.Морозова, але не скажу, що хотів би бути на когось з них схожим. Звичайно, від кожного можна багато чого навчитися, але хотів би бути собою, бо відчуваю: вже набув того тренерського досвіду, який дозволяє шукати свої стежки до підготовки команди. Лиш би гравці, з якими працюєш, теж хотіли стати хорошими футболістами.
- Якими ж повинні бути ваші підопічні?
- Поважаю футболістів працьовитих, мислячих і відданих грі, а не таких, які у футболі вбачають тільки засіб для заробітків.
- А що таке талановитий футболіст?
- Талант - се від Бога, цьому навчитися не можна. Але коли не працювати, можна загубити будь-який талант. Цьому є безліч прикладів.
- Чи ваші діти будуть футболістами?
- Мої сини Остап і Юрко, як і всі хлопці, копають м'яч, але чи будуть футболістами, залежить від них. В усякому разі, вони будуть знати - щоб стати кимось, треба багато працювати.
- Футбольне життя відбирає багато уваги від сім'ї...
- Коли виникають якісь проблеми в сім'ї, відчуваю, що десь мене там бракувало. Але моя дружина Ганна настільки перейняла на себе сімейні обов'язки, що мені залишається тільки у більшості випадків приглядатися, як у неї все добре виходить.
- І коли ви приходите додому втомленим і незадоволеним...?
- Вона навіть передбачає такі дні і тоді варить свій фірмовий борщ, після тарілки якого життя вже не здається таким злиденним. А ще є вареники, які Аня навчилася від своєї мами. Недаремно ж кажуть, що через шлунок мужчини можна багато досягти...
- А як ви самі боретеся з поганим настроєм?
- Закликаю на допомогу музику. Мабуть тому, що в дитячі роки я закінчив музичну школу. Ставлю касету з улюбленою мелодією і поринаю в світ ритмів. Залежно від настрою - це може бути Берліоз або Моцарт, "Бітлз" чи "Ролінг Стоунз", Яремчук чи Зінкевич.
- Ваша улюблена тренерська вказівка?
- Повинен рухатися м'яч, а не гравець з м'ячем. Найбільш ефективною є гра в кілька дотиків, що дає стрімке просування вперед.
- Яку команду ви ставите за приклад?
- Іспанську "Барселону", знаменитого голландця Кройфа.
- Чи "Карпати" колись так будуть грати?
- Колись, може...
- Під яким знаком Зодіака ви народились?
- Під знаком водолія - 1 лютого 1951 року. До речі, в цей день народився і відомий англійський футболіст Стенлі Мет'юз, у нього ті ж цифри, тільки в іншому порядку - 1915.
- Що собі хочете побажати, як тренерові "Карпат"?
- Щоб футболісти розуміли, яку гру ми граємо, а прихильники команди поспішали з нетерпінням на стадіон, впевнені, що їх чекає цікаве видовище.
- Ви вірите у здійснення своїх мрій?
- А для чого б я тоді ставав головним тренером "Карпат"?

Іван Яремко. "Український футбол". 1996 год.
(Последний раз сообщение было отредактировано 2013-07-11 в 09:52, отредактировал пользователь retvizanAS.)
2013-07-11 08:14
Найти все сообщения Цитировать это сообщение
domic Не на форуме
Administrator
***

Сообщений: 9574
У нас с: 2012 May
Рейтинг: 3847
Сообщение: #2
 
Спасибо! Под такой статьей дата или год бы не помешали, чтобы сориентироваться во времени ;)
2013-07-11 08:30
Найти все сообщения Цитировать это сообщение
retvizanAS Не на форуме
Прописан на форуме
****

Сообщений: 507
У нас с: 2012 May
Рейтинг: 260
Сообщение: #3
 
(2013-07-11 08:30)domic писал(а):  Спасибо! Под такой статьей дата или год бы не помешали, чтобы сориентироваться во времени ;)
Год нашёл, а вот число нет. Это мне на перепечатку присылал Прохожий. Может у него есть?
2013-07-11 09:51
Найти все сообщения Цитировать это сообщение
domic Не на форуме
Administrator
***

Сообщений: 9574
У нас с: 2012 May
Рейтинг: 3847
Сообщение: #4
 
Может есть, но Прохожий, к сожалению, опять в больнице. Подлечивает что не удалось подлечить в предыдущее пребывание.
2013-07-11 10:09
Найти все сообщения Цитировать это сообщение
Создать ответ 


Переход:


Пользователи просматривают эту тему: 1 Гость(ей)