Создать ответ 
 
Рейтинг темы:
  • Голосов: 1 - Средняя оценка: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Квазімодо від футболу
Автор Сообщение
hazarec Не на форуме
Завсегдатай форума
***

Сообщений: 472
У нас с: 2013 Jan
Рейтинг: 177
Сообщение: #1
Квазімодо від футболу
За мотивами роману Віктора Гюго "Собор Паризької Богоматері"
Як справи в Металіста?

Поразка від "Локерена" і перемога над запорізьким "Металургом" не на класі, а вирвана на останніх секундах – такий тепер рівень "Металіста". Причини падіння? На поверхні… Коли за справу беруться некомпетентні, незацікавлені, обмежені люди, марно чекати позитивного результату від тої чи іншої діяльності.

Quasimodo – "ніби як", "на подобі" (з латинської)

…"Адже кривий, горбатий і кривоногий Квазімодо й справді міг вважатися тільки подобою людини"…

Вся проблема, напевно, в тому, що Сергій Курченко надто молодий для тієї ролі, яку він взяв на себе. Політичні і соціальні справи цього одіозного чолов’яги залишимо за дужками, так як в тих питаннях повинні розбиратись інші люди і органи. Поговоримо про футбол, в якому Курченко не розуміє нічого.

В Україні багато розумних людей, але до їх когорти важко віднести нинішнього власника "Металіста". Його рішення придбати (називатимемо це так) харківську футбольну команду, яка за часів правління Ярославського була однією з найперспективніших не те, що в Україні, а на територій всього колишнього СРСР, виглядає рішенням, породженим стадним ефектом. Це навіть не жадібність, не розвага, не недолугість (а про любов до футболу тут навіть згадувати смішно), а саме наслідок стадного ефекту. Не потрібно бути великим мислителем, щоб розуміти футбольну систему дореволюційної України. Все знаходилось в руках олігархів і наче на дріжджах підвищувався рівень вітчизняного футболу саме завдяки олігархам. Але тут постає логічне питання. В Україні не було жодного прибуткового клубу, тож навіщо людям, в яких справ по горло, займатись і вкладати гроші в таку неблагородну справу як футбол? Любов? Цікавість? Може бути, але також футбол – це статус, це перепустка до особливого кола людей, де діють свої закони і де можна знайти важелі соціального впливу. Розуміючи усі поверхові особливості футбольного господарства, і просто знаючи, що футбол для олігархів – це модно, Сергій Курченко, за прикладом людей зі свого оточення, і забажав відкрити для себе нові простори придбанням харківського клубу.

Чому саме "Металіст"?.. Варіант з правильним шляхом, у відповідності до якого олігарх, маючи бажання зміцнити свій статус за рахунок футболу, мав би підіймати з болота якусь друголігову команду, або в крайньому випадку аутсайдера елітного дивізіону і тим самим доводити свою могучість, виключаємо відразу, оскільки слова "правильність" і "Курченко" різнокореневі. Було зрозуміло, що свій "проникливий" погляд Сергій Віталійович, звиклий до всього готового, зупинить на одному з вітчизняних грандів. "Шахтар"? Ну звісно ні. У "Динамо" та "Дніпра" власники міцні, та й місця дислокації цих команд не сприйняли б умови рекету, а от "Металіст" – якраз те, що треба. Ярославський був олігархом з певними амбіціями. Тобто, виділявся своїм бажанням возвести з руїн той чи інший проект. З "Металістом" було щось подібне. Звісно, зробивши із харківської команди цукерку, Ярославський дуже прикипів до свого дітища і не бажав кидати його. Але так само не бажав йти проти системи, силою якої у бажанні придбати клуб, Курченко тиснув на свого партнера. В результаті, інстинкт самозбереження взяв гору і Ярославський таки поступився місцем на чолі "Металіста".

А пристрасть підіймати щось із руїн залишилась, що проявлялось у постійному фігуруванні прізвища Олександра Владиленовича в аспекті тих чи інших проектів, в тому числі, і футбольних. Втім, вдруге входити в одну й ту ж саму річку Ярославський не поспішав, обравши вичікувальну тактику. Можливо, екс-власник харківської команди, розуміючи безперспективність "дуету" Курченко – "Металіст", вирішив дочекатися завершення саме цієї історії.

…"Квазімодо підійшов до нього, одним ударом збив його з ніг і швидко зник в темряві, несучи молоду дівчину, перекинувши її через плече, наче шовковий шал"...

Хоча, всім добре відомо, що саме слід розуміти під словом "придбання", якщо мова йде про Курченка і "Металіст". Ярославський будував цю команду роками, а потім опинився наче в 90-х: клуб просто "віджали" за заздалегідь продуманим планом. На Ярославського тиснула влада міста, сунули палки в колеса усі структури, аж поки бізнесмену прямо не заявили, що краще просто піти на поступки і продати клуб хоч за якусь суму, інакше через деякий час його банально відберуть. Разом з клубом, у власність Сергія Курченка відійшов стадіон. І от якщо клуб вкрасти не вдалося (символічна компенсація попередньому власнику все таки була виплачена), бо Ярославський максимально можливо згладив ситуацію і пристав на ті умови, які пропонував йому покупець, то стадіон Курченко вкрав. І якби в державі не змінилась влада, величний спортивний комплекс, що дістався молодому бізнесмену за копійки, так би і залишився у його власності. Тільки усім відомі події допомогли підняти це питання і зобов’язати Курченка виплатити Харківській обласній раді майже 135 мільйонів гривень як компенсацію за розірвання договору купівлі-продажу.

Навряд чи можна очікувати, що Сергій Віталійович захекавшись прибіжить віддавати борг, але тоді, принаймні, не буде власником того, що по справедливості і не мало йому належати. В крайньому випадку, конструкцію тоді можна розібрати на металобрухт…

…"І вираз гіркої, презирливої радості освітив хмуре обличчя циклопа, коли він побачив під своїми потворними ногами голови всіх цих гарних, прямих, струнких людей"…

І до зліз прикро від того, що, втікши з території України, не розчистивши після себе ту гору наламаних дров, Курченко продовжує знущатись з небайдужих до долі "Металіста" людей своїми заявами про те, що фінансування команди нормальне; заявами про якусь зміну вектора, про нові кадрові призначення. Зрозуміло, що ніхто з адекватних людей серйозно слова Сергія Віталійовича не сприймає, але сам факт такої поведінки Курченка говорить про те, що він або усіх навколо вважає дурнями, або не поважає сам себе, або в нього просто викривлене сприйняття реальності. Все це виглядає так, ніби Курченко, дійсно, сидів би поверх головами вболівальників "Металіста" і вважав своє піднесення наслідком власної особливості, а не волею обставин. А сміх внизу або не розумів, або не хотів розуміти.

…"Тоненька, легка і поворотка, наче оса, в золотистому корсажі, що щільно облягав тіло, строкатій сукні, що розвівалася, іноді привідкриваючи її стрункі ніжки, з оголеними плечами, чорним волоссям і блискучими очима – вона дійсно здавалась надприроднім створінням"…

Чи винен Ігор Рахаєв в тому, що робиться зараз з "Металістом"? Та покладіть на місце нинішнього головного тренера харківської команди того ж таки Маркевича, результат був би тим самим. У Мирона Богдановича під рукою гравці високого класу, стабільне фінансування, серйозні власники, але після відходу Хуанде Рамоса ідилія "Дніпра" порушилась і команду за її гру не критикує тільки лінивий. То що вже говорити про ідилію "Металіста"? Будь-який сторонній вплив на створіння гармонійне, природне, руйнує всю гармонію і змушує будувати все з початку, на новому фундаменті. Хай навіть під рукою залишаються одні й ті ж самі частинки колись одного цілого: склеїти усе так, як було з самого початку, не можна.

"Металіст" був сильний ідеєю, системою. Бразило-аргентинська діаспора ідеально підходила Маркевичу, Маркевич ідеально підходив бразило-аргентинській діаспорі, а все це в сумі ідеально підходило Ярославському. Ні, Папа Гуйе, Горяїнов, Хавьєр не розучились грати в футбол. Вони просто відчули, що від них наче відірвали частинку чогось рідного, живого і викинули на безлюдний острів, сподіваючись, що там вони будуть не виживати, а розквітати усіма барвами життя. Але коли рветься одна струна, не може скрипка давати такий самий прекрасний звук, як у часи цілісності.

…"Хоча обличчя його прийомного батька часто бувало хмурим і суворим, а мова – уривчаста, жорстка і наказова, вдячність Квазімодо до свого вихователя ще жодного разу на мить не слабшала"…

Сергій Курченко обіцяв топ-трансфери. І топ-трансфери були, тільки не вхідні, а вихідні. І не можна сказати, що першопричиною руйнівної трансферної кампанії "Металіста" були фінансові проблеми його господаря. Коли Курченко став на чолі харківського клубу, і коли "Металіст" здобував історичне срібло, ситуація для Сергія Віталійовича була сприятливою. Фактично, сезон 2012/13 мав стати переломним з точки зору кадрового формування. Курченко у весь голос обіцяв гучні трансфери, а, натомість, команда витягувала сезон на старому багажі і все більше погружалась в трясину, яка, зрозуміло, не приваблювала перспективних легіонерів.

Важко сказати, чи мають боси "Шахтаря" прямий вплив на "Металіст", однак факт теплих стосунків між командами спростовувати безглуздо. Важко також сказати, чи до занепаду "Металіста" доклали свою руку власники "Шахтаря", чи трансфери Тайсона, Марлоса, Азеведо – це звичайні менеджерські ходи. Але те, що з приходом Курченка "Металіст" перестав бути самобутньою, самодостатньою командою, - це однозначно. І залежати "Металіст" став саме від "Шахтаря", якого колись вважав одним із своїх найзапекліших ворогів. Звичайно, донеччани частково компенсували втрати харків’ян жестами доброї волі у вигляді вічно запасного Кобіна та перспективного, але не досвідченого Болбата. Та все це виглядає наче танець на кістках, завуальований під акт милосердя.

…"Коли його хотіли відділити від того скелету, який він обіймав, - він розсипався попелом"…

Український футбол в цілому зробив кроків два-три назад, кожна з команд зіштовхнулась з проблемами, але найбільше постраждав "Металіст". І погана гра Папи Гуйе, вічна розгубленість Кулакова, технічний брак Ребенка, тактичні промахи Рахаєва та низка інших неприємностей – це тільки похідні від тих проблем, які звалились на команду з приходом до її керма Сергія Курченка. І винен не Майдан, не Революція, не війна, а винен саме Курченко, який взявся за справу, в якій нічого не розуміє і в якій не хоче розвиватись. Найгірше те, що за собою одіозний бізнесмен потягнув не одну, не дві людини, а багатомільйонну армію вболівальників.

Здесь: http://www.ua-football.com/userblogs/pos...a13fc3b463
2014-10-07 16:14
Найти все сообщения Цитировать это сообщение
Создать ответ 


Переход:


Пользователи просматривают эту тему: 1 Гость(ей)