Создать ответ 
 
Рейтинг темы:
  • Голосов: 1 - Средняя оценка: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Платини останется президентом УЕФА до 2019 года
Автор Сообщение
montoya Не на форуме
Ветеран форума
*******

Сообщений: 5522
У нас с: 2013 Nov
Рейтинг: 2976
Сообщение: #1
Платини останется президентом УЕФА до 2019 года
У француза нет конкурентов в борьбе за кресло

Двадцать четвертого декабря 2014 года истек срок подачи заявок от кандидатов в Президенты УЕФА. Выборы состоятся на XXXIX Очередном Конгрессе УЕФА, который пройдет в Вене 24 марта 2015 года.

Регламент, в соответствии с которым воплощаются положения Устава УЕФА (статья 4.1), гласит, что кандидатуры на должность президента УЕФА должны быть предложены администрации УЕФА в письменном виде не позднее, чем за три месяца до открытия Конгресса.

На сегодня, 26 декабря 2014 года, заявился только один кандидат - действующий Президент УЕФА Мишель Платини. Он намеревается остаться на своем посту на третий четырехлетний срок и руководить европейским футбольным союзом с 2015 по 2019 год.

Тем временем крайний срок для выдвижения кандидатур на другие позиции истекает 24 января 2015 года.

Регламент, в соответствии с которым воплощаются положения Устава УЕФА (статья 4.2), гласит, что кандидатуры на должность членов Исполнительного комитета ФИФА и Исполнительного комитета УЕФА должны быть предложены администрации УЕФА в письменном виде не позднее, чем за два месяца до открытия Конгресса.

Голосованием в Вене будут определены семь членов исполкома УЕФА, а также избраны вице-президент ФИФА, еще один вице-президент ФИФА, представляющий четыре британские ассоциации, и член исполкома ФИФА. Президент УЕФА автоматически становится еще одним вице-президентом ФИФА.

Согласно Уставу УЕФА (статья 19), президент УЕФА и семеро членов исполкома избираются в год, предшествующий году проведения финальной стадии чемпионата Европы. Еще восемь членов исполкома избираются в следующем году после проведения ЕВРО. Финальный турнир ближайшего чемпионата Европы пройдет в 2016 году во Франции.

Срок полномочий Президента УЕФА и членов исполкома, избранных Конгрессом УЕФА, составляет четыре года.

УЕФА

http://football.sport.ua/news/247438
2014-12-30 00:01
Найти все сообщения Цитировать это сообщение
nato Не на форуме
Ветеран форума
*******

Сообщений: 6675
У нас с: 2012 May
Рейтинг: 3744
Сообщение: #2
 
Этот, я так понимаю, из президентского кресла тоже только вперед ногами.

Совы не то, чем они кажутся (с)
2014-12-30 00:11
Найти все сообщения Цитировать это сообщение
KhaM Не на форуме
форумчанин
******

Сообщений: 1844
У нас с: 2014 Jan
Рейтинг: 1260
Сообщение: #3
 
(2014-12-30 00:11)nato писал(а):  Этот, я так понимаю, из президентского кресла тоже только вперед ногами.

Не все так просто. 'Этот' еще Блаттером не был!

Харків- це Україна!
2014-12-30 01:24
Найти все сообщения Цитировать это сообщение
nato Не на форуме
Ветеран форума
*******

Сообщений: 6675
У нас с: 2012 May
Рейтинг: 3744
Сообщение: #4
 
(2014-12-30 01:24)KhaM писал(а):  
(2014-12-30 00:11)nato писал(а):  Этот, я так понимаю, из президентского кресла тоже только вперед ногами.

Не все так просто. 'Этот' еще Блаттером не был!

Ага, он уже не стесняясь сообщил, что Блаттеру пора out. Кстати Платини единственный, кто наступает на пятки вечнозеленому. По хорошему, Блаттер основательно постарался, чтобы вокруг него были представители "репрезентативных" стран - Камерун, Иордания, Папуа Новая Гвинея, Каймановы острова, выбрать не из кого. Но у него еще есть время подержать интригу, то ли он будет баллотироваться, то ли нет.

Состав исполкома ФИФА:
Senior Vice President
Issa HAYATOU Cameroon

Vice President
Ángel María VILLAR LLONA Spain
Michel PLATINI France
David CHUNG Papua New Guinea
H.R.H Prince Ali BIN AL HUSSEIN Jordan
Jim BOYCE Northern Ireland
Jeffrey WEBB Cayman Islands
Eugenio FIGUEREDO Uruguay

Остальных не рассматриваю.

Совы не то, чем они кажутся (с)
2014-12-30 01:47
Найти все сообщения Цитировать это сообщение
TIGER Не на форуме
Ветеран форума
*******

Сообщений: 3578
У нас с: 2014 Feb
Рейтинг: 1900
Сообщение: #5
Платіні переобрали президентом УЄФА
Француз Мішель Платіні на безальтернативній основі переобраний президентом Союзу європейських футбольних асоціацій (УЄФА) до 2019 року

Про це було оголошено на конгресі організації у Відні.

"Я пишаюся бути капітаном команди УЄФА, команди переможців. Я впевнений, що можу покластися на вас, так само, як і ви можете покластися на мене. Спасибі за довіру", - сказав Платіні, звертаючись до членів УЄФА.

59-річний Платіні очолив УЄФА в 2007 році, а в 2011-му був обраний на другий термін.

В "епоху Платіні" в організації відбулося безліч революційних змін - від збільшення кількості учасників фінального турніру чемпіонату Європи до 24 команд, як це буде в 2016 році у Франції, до реорганізації системи єврокубків і проведення вирішальної стадії Євро-2020 в 12 європейських країнах.

Платіні - відомий у минулому футболіст. Виступав за французькі "Нансі" і "Сент-Етьєн", а також за італійський "Ювентус". Тричі вигравав "Золотий м'яч" (1983, 1984, 1985), який до 2009 року включно вручався найкращому футболістові Європи.
http://espreso.tv/news/2015/03/24/platin...ntom_uyefa
2015-03-24 15:36
Найти все сообщения Цитировать это сообщение
domic Не на форуме
Administrator
***

Сообщений: 9574
У нас с: 2012 May
Рейтинг: 3847
Сообщение: #6
 
Новий склад виконавчого комітету Союзу європейських футбольних асоціацій (УЄФА) сформований у Відні, де триває засідання конгресу організації



До складу виконкому за підсумками першого туру голосування увійшли Анхель Марія Вільяр Льона (Іспанія), Григорій Суркіс (Україна), Петер Жийєрон (Швейцарія), Давор Шукер (Хорватія), Фернанду Гомеш (Португалія) і Шандор Чаньї (Угорщина), а в другому турі обрали Борислава Михайлова (Болгарія), повідомляє Еспресо.TV.

Вперше за 60 років в керівництві європейського футболу не буде представлена ​​Росія, оскільки завершився термін повноважень у Сергія Фурсенка. Російський футбольний союз (РФС) не став висувати свої кандидатури замість свого колишнього президента.

Згідно зі статутом УЄФА, президент організації і семеро членів виконкому обираються на рік, що передує року проведення фінальної стадії чемпіонату Європи.

Як уже повідомлялося, президентом УЄФА був переобраний Мішель Платіні. Термін повноважень для президента і членів виконкому, обраних конгресом УЄФА, становить чотири роки.

http://espreso.tv/news/2015/03/24/hryhor..._rosiyanam
2015-03-24 17:50
Найти все сообщения Цитировать это сообщение
TIGER Не на форуме
Ветеран форума
*******

Сообщений: 3578
У нас с: 2014 Feb
Рейтинг: 1900
Сообщение: #7
Платини: «Фантастическое путешествие продолжается»
[Изображение: nIEK267.jpg]

Президент УЕФА Мишель Платини призвал европейские национальные ассоциации и других партнеров вместе с УЕФА продолжать «фантастическое путешествие», в ходе которого европейский футбол развивается, стремясь сохранить традиции и ценности, которые отличают самый популярный вид спорта.

Во вторник в своем обращении к делегатам и гостям XXXIX Очередного Конгресса УЕФА в Вене Платини отметил, что УЕФА, его 54 национальные ассоциации и другие члены футбольной семьи показали, что «объединить романтизм и реализм, идеалы и действия на самом деле возможно».

«Мы остались верны себе, своим идеям и убеждениям, – подчеркнул глава европейского футбольного союза. – Нам удалось сделать из УЕФА уникальную модель, пример и точку отсчета для других спортивных организаций».

Платини начал с напоминания о том, что 2 марта 1955 года именно в Вене УЕФА провел первый конгресс. «Спустя 60 лет после того учредительного венского конгресса европейский футбол – это по-прежнему игра 11 на 11, и она все еще вызывает столько же страсти», – отметил президент.

Он добавил, что с момента его избрания на пост президента УЕФА в январе 2007 года европейскому футболу приходилось преодолевать различные трудности. Платини подчеркнул, что за восемь лет было сделано все возможное, чтобы оставаться верными философии пионеров УЕФА и в то же время постоянно совершенствоваться, продолжая идти вперед.

«Мы разработали своего рода представительную демократию, – сказал он, обращаясь к собравшимся. – Поэтому инициативы, воплощенные УЕФА в последние годы, разработанные проекты и принятые решения – это ваши инициативы, ваши проекты и ваши решения».

«Мы вместе приняли ряд важных для европейского футбола и национальных ассоциаций Европы решений. Большинство этих проектов стали результатом наших совместных обсуждений или ваших дискуссий, в которых мы имели честь принимать участие. Конечно, среди прочего я думаю о ЕВРО с участием 24 сборных, который станет великолепным фестивалем футбола и уже подарил нам самую захватывающую и интересную квалификацию в истории», – отметил француз.

«Также я держу в уме ЕВРО-2020, который охватит весь континент и позволит 13 странам провести одно из крупнейших спортивных мероприятий в мире. И, конечно, как я могу не упомянуть о новой модели распределения финансов, позволившей нам значительно увеличить солидарные выплаты и выплаты на развитие, которые получила каждая ассоциация в ходе всего двух циклов программы HatTrick», – подчеркнул он.

«Повторюсь, что это достижения не мои. Они ваши, – добавил Платини. – Они принадлежат Исполнительному комитету УЕФА, который я от всей души сегодня еще раз благодарю, и нашим 54 национальным ассоциациям. Вместе мы показали, что объединить романтизм и реализм, идеалы и действие на самом деле возможно».

Президент УЕФА подчеркнул, что горд быть капитаном команды-победительницы, «которая побеждает, потому что может похвастать 54 талантливыми президентами и генеральными секретарями, которые готовы играть друг за друга, которые много работают и ведут других за собой, которые разделяют любовь к футболу и чувство ответственности».

Президент добавил: «Что касается следующего четырехлетнего цикла, я предлагаю идти по выбранному пути и вместе продолжать фантастическое путешествие, в котором мы участвуем последние восемь лет».

Платини заметил, что перед европейской футбольной семьей по-прежнему стоит ряд важных задач. Борьба с политическим вмешательством в дела ассоциаций, активизация работы по искоренению договорных матчей, допинга, насилия, расизма и других форм дискриминации. «Даже если подчас у нас возникает горькое чувство, что эта борьба – матчи, которые нам не выиграть, мы должны играть до конца. Мы должны играть так, словно это кубковый финал, словно это самая важная игра всей нашей жизни», – настаивает бывший футболист сборной Франции.

Президент европейского футбольного союза выделил два направления, вызывающие особое беспокойство. Во-первых, рост национализма и экстремизма в Европе, который отражается и на футболе. Во-вторых, то, что в некоторых битвах УЕФА и футбол, по сути, бросили сражаться в одиночку. «И все же – такие битвы можно выиграть только с помощью органов власти. Поэтому я вновь призываю к более глубокому пониманию этого вопроса среди властей, дабы мы смогли избежать повторения черных дней из не столь далеко прошлого. Прошлого, когда хулиганы и различные фанатики были главными на некоторых европейских стадионах», – напоминает он.

«Мы должны ужесточить дисквалификации стадионов на европейском уровне и – повторю это снова – создать Европейскую спортивную полицию», – сказал Платини.

Платини описал футбол так: «Гостеприимный спорт, который способствует интеграции и охватывает разнообразие; своего рода «школа жизни», которая учит, что толерантность, равные возможности и умение делиться очень важны».

Платини продолжил: «Одна из наших задач – обеспечить, чтобы футбол продолжал играть ключевую роль как создатель социальных связей. Каждая европейская деревня должна иметь все возможности, чтобы удовлетворить желание детей, которым нужна только одна вещь, самая прекрасная вещь в мире: игра в футбол».

Также президент сосредоточен на других будущих задачах, включая социальный диалог: «Очень важно, чтобы контракты всех профессиональных игроков Европы уважались и чтобы к контрактным обязательствам относились с уважением. Установление минимальных условий защиты игроков является делом принципа».

«Заинтересованные стороны никогда не должны рассматриваться в качестве врага. Как я уже сказал, они наши партнеры. И я считаю, что пришло время предоставить всем или, по крайней мере, некоторым из них статус, которого они заслуживают, – уверен трехкратный обладатель «Золотого мяча». – Сейчас я убежден, что мы вместе достигли зрелости, мудрости, взаимного доверия и здравого смысла. Другими словами, настало время пригласить представителей некоторых или всех ветвей европейской футбольной семьи присоединиться к нам на самом верху. Баланс с точки зрения представительства различных групп в высших эшелонах власти найти еще предстоит».

В завершение речи Платини выразил уверенность, что такие учреждения, как УЕФА, должны «взять на себя обязательства по созданию амбициозных проектов социальной ответственности, а также гражданских и солидарных инициатив. С этой целью мы создали детский фонд УЕФА».

«Очень скоро фонд подготовит и реализует первые проекты, направленные на поддержку детей. Этот фонд принадлежит вам и детям ваших стран. В свою очередь, эти дети – будущее европейского футбола и Европы в целом», – подвел итог глава УЕФА.
http://footclub.com.ua/news/Turniry/Proc...doljaetsya
2015-03-24 17:57
Найти все сообщения Цитировать это сообщение
KhaM Не на форуме
форумчанин
******

Сообщений: 1844
У нас с: 2014 Jan
Рейтинг: 1260
Сообщение: #8
 
Не было соседей и что это могло изменить?
Приехали, проголосовали по привычке за Путини и убрались восвояси.
А так... гешефт, этих не было. )
Не пойму одного, КАК, среди такого колличества кандидатов, можно было выбрать Несуркиса?!

Харків- це Україна!
(Последний раз сообщение было отредактировано 2015-03-24 в 18:21, отредактировал пользователь KhaM.)
2015-03-24 18:00
Найти все сообщения Цитировать это сообщение
nato Не на форуме
Ветеран форума
*******

Сообщений: 6675
У нас с: 2012 May
Рейтинг: 3744
Сообщение: #9
 
Мне выборы президента уефа напомнили глубоко советские выборы, которые я краешком застала. Вообще выборы из одного, как в случае с Платини, как-то нехорошо пахнут. УЕФА настолько коррумпирована, что не удосужилась посадить "технических" кандидатов хотя бы для виду. Может быть Платини и не так плох, речь не о его профессиональных качествах, а о том, что 1 кандидат - это отсутствие выбора.

Совы не то, чем они кажутся (с)
2015-03-24 18:45
Найти все сообщения Цитировать это сообщение
valera_vvv Не на форуме
Ветеран форума
*******

Сообщений: 5484
У нас с: 2013 May
Рейтинг: 2067
Сообщение: #10
 
(2015-03-24 18:45)nato писал(а):  Мне выборы президента уефа напомнили глубоко советские выборы, которые я краешком застала. Вообще выборы из одного, как в случае с Платини, как-то нехорошо пахнут. УЕФА настолько коррумпирована, что не удосужилась посадить "технических" кандидатов хотя бы для виду. Может быть Платини и не так плох, речь не о его профессиональных качествах, а о том, что 1 кандидат - это отсутствие выбора.

Ну почему же, ведь можно проголосовать и "против"...

В Европе нет пока и близко команды лучше Металлиста!!!
Я господин несказанного слова, а сказанного я слуга! (с) Л. Быков
Правда выше закона, справедливость выше правды, милосердие выше справедливости, выше милосердия - любовь! (с) сериал Апостол
2015-03-24 20:16
Найти все сообщения Цитировать это сообщение
nato Не на форуме
Ветеран форума
*******

Сообщений: 6675
У нас с: 2012 May
Рейтинг: 3744
Сообщение: #11
 
(2015-03-24 20:16)valera_vvv писал(а):  
(2015-03-24 18:45)nato писал(а):  Мне выборы президента уефа напомнили глубоко советские выборы, которые я краешком застала. Вообще выборы из одного, как в случае с Платини, как-то нехорошо пахнут. УЕФА настолько коррумпирована, что не удосужилась посадить "технических" кандидатов хотя бы для виду. Может быть Платини и не так плох, речь не о его профессиональных качествах, а о том, что 1 кандидат - это отсутствие выбора.

Ну почему же, ведь можно проголосовать и "против"...

Ага. Но большинство ж все равно за тихую сытую стабильность. Это борьба с ветряными мельницами. Заскорузлые устои менять нелегко.

Ушла залечивать раны от лопастей мельницы. Smile

Совы не то, чем они кажутся (с)
2015-03-24 20:26
Найти все сообщения Цитировать это сообщение
montoya Не на форуме
Ветеран форума
*******

Сообщений: 5522
У нас с: 2013 Nov
Рейтинг: 2976
Сообщение: #12
 


2015-03-25 13:53
Найти все сообщения Цитировать это сообщение
montoya Не на форуме
Ветеран форума
*******

Сообщений: 5522
У нас с: 2013 Nov
Рейтинг: 2976
Сообщение: #13
Культ особи
Football.ua розповідає про наслідки переобрання Мішеля Платіні на посаду президента УЄФА.

Обійшлось без сюрпризів: на черговому конгресі Союзу європейських футбольних асоціацій у Відні Мішель Платіні забезпечив собі третій термін на посту президента УЄФА. Несподіванкою це переобрання не стало, адже кандидатура чинного керівника організації не отримала конкуренції від інших претендентів. Вибори без вибору, протокольні оплески після оголошення результату і цікава теза Платіні про перевагу представницької демократії – словом, Зепп Блаттер, який був одним із почесних гостей заходу, повинен був залишитись задоволеним. Іронія, однак, полягає в тому, що потенційна загроза наступній каденції одіозного швейцарця має шанс вийти винятково зі штаб-квартири УЄФА у Ньоні.

Усе пізнається у порівнянні: безальтернативні вибори у жодному разі не можна назвати проявом здорової демократії, але й до атмосфери конгресів ФІФА, яку керівник англійської Футбольної Асоціації Ґреґ Дайк дотепно називав «схожою на Північну Корею», європейському футбольному союзу все ж таки далеко. Позиція Дайка у цьому випадку може вважатися показовою, адже після скандалу навколо визначення господарів наступних двох чемпіонатів світу очолювана ним асоціація обмежила свої контакти з ФІФА, водночас продовживши зберігати робочі стосунки з командою Мішеля Платіні. Понад те, в одному з нещодавніх інтерв’ю Дайк наважився заявити, що єдиним шляхом до реформ у світовому футболі є ініціативи УЄФА. Отож і персона президента Платіні на тлі страшного сну будь-якого піарника Йозефа Блаттера виглядає набагато більш вигідною. Певна річ, розуміє це і сам трьохразовий переможець Золотого м’яча.

«Я підтримував пана Блаттера у 1998, 2002, 2006 і 2010 роках, проте мені здається, що саме зараз ФІФА потребує ковтка свіжого повітря», – недвозначно заявив Платіні у своїй першій після переобрання промові. Понад те, француз відверто висміяв слова очільника світового футболу, якими Блаттер аргументував своє рішення балотуватися на п’ятий термін попри обіцянку залишити посаду. «Не схильний вважати себе капітаном корабля, який потрапив у шторм, – з усмішкою на вустах заявив функціонер. – Я радше капітан нашої команди, а то і її звичайний гравець». Ці заяви, підкріплені нещодавніми висловлюваннями Платіні про необхідність змін у керівництві світового футболу, зрештою виявились набагато цікавішими, ніж власне віденське голосування. Адже саме завдяки ним команда УЄФА дала зрозуміти, що в протистоянні з ФІФА вона налаштована максимально рішуче.

[Изображение: 63562887131104.jpg]

Коли минулого літа Платіні здивував багатьох відмовою від участі у виборах президента ФІФА, у міжнародному футбольному союзі це рішення назвали «позитивним меседжем». На думку одного з членів його виконавчого комітету, бельгійця Мішеля Дужа, воно свідчило про відсутність конфліктів між очолюваною французом УЄФА і її материнською організацією. Утім, багато в чому вимушений крок Платіні зрештою набув обрисів гри з Блаттером на перспективу.

Учорашні слова колишнього футболіста збірної Франції, вочевидь, свідчать про суттєве погіршення його стосунків із старшим колегою, проте нічого дивного у тому, що до настільки рішучих заяв він перейшов тільки після виборів у Відні, насправді, немає. Чи не найбільш вагомою причиною для відмови Платіні скласти конкуренцію Блаттеру на травневих виборах президента ФІФА став той факт, що австрійський конгрес повинен був відбутися в березні. І саме це накладання графіків команда француза, схоже, сприйняла занадто ризикованим: втратити і синицю в руці, і журавля в небі вона бажання не мала. А от уже після забезпечення нового терміну в Ньоні Платіні, зрозуміло, почував себе набагато вільніше. До того ж певний варіант протидії Блаттеру він все ж вигадав.

Якщо з точки зору волевиявлення та інтриги вчорашній конгрес УЄФА одкровенням не став, то як політичне протистояння він однозначно відбувся. Річ у тім, що до Відня було запрошено не лише Зеппа Блаттера, а й його трьох конкурентів на майбутніх виборчих перегонах: Луїша Фігу, Мікаеля ван Праага та Алі бін Аль-Хусейна. Колишній футболіст, голова Нідерландської королівської футбольної асоціації та принц Йорданії мало не синхронно заявили про свій намір потіснити Блаттера з цюріхського трону (про що ми писали не так давно), але об’єднуються вони не лише цим. Тріумвірат розділяє підтримку Мішеля Платіні і неформально вважається його спробою нав’язати конкуренцію швейцарському диктатору. І хоча кожен із них має свою програму і навіть власних симпатиків, побутує думка, що вони виступають одним фронтом і готові у вирішальний момент обрати між собою кандидата, який матиме найбільше шансів у боротьбі з чинним президентом. Певна річ, навіть у такому разі завдання скинути Блаттера буде виглядати надзвичайно складним, але вже зараз трійка має певні підстави для оптимізму: отримавши вчора слово, Зепп не наважився жодним чином згадати про майбутні вибори.

[Изображение: 63562887080031.jpg]

Негативним сигналом для чинної влади в міжнародному футбольному союзі може стати і той факт, що у Відні були затверджені зміни до виконавчих комітетів ФІФА та УЄФА. В останньому, до прикладу, своє місце вперше після розпаду СРСР втратив представник Росії, але зберіг свою посаду українець Григорій Суркіс. Із виконкомом ФІФА ситуація ще цікавіша: як переобраний голова УЄФА, місце у ньому зберіг Платіні, а от за квотою Великої Британії новим віце-президентом організації став Девід Ґілл, колишній виконавчий директор Манчестер Юнайтед. За інформацією англійської преси, переконав Ґілла у необхідності такого рішення сам Платіні, хоча той свого часу називав перспективу співпраці з корупціонерами не приємнішою, ніж перегляд футбольного матчу у фанатському секторі на Анфілді. «Ви, англійці, завжди чимось незадоволені. Принаймні тепер у Ґілла буде шанс висловити це виконкому напряму», – жартівливо прокоментував це призначення президент УЄФА. Зрозуміло, що наявність серед віце-президентів ФІФА Платіні, Ґілла, а також принца Алі повинна забезпечити Блаттеру певну опозицію.

Усі ці політичні нюанси доповнюють характеристику Мішеля Платіні як розважливого і гнучкого функціонера, проте його іміджмейкери все ще надають перевагу робити акцент на інші переваги француза. 59-річний Платіні помітно постарішав за останні кілька років, але досі вважається порівняно молодим функціонером, а отже має мандат на словосполучення на кшталт «свіжа кров» чи «омолодження керівного складу». Понад те, частково він виправдовує цей образ по-справжньому сміливими нововведеннями. Своїм головним досягненням за два терміни на посаді президента УЄФА Платіні називає введення системи Фінансового фейр-плей, яка має на меті привчити європейські футбольні клуби стежити за своїми видатками. Серед інших здобутків своєї команди в інтерв’ю офіційному сайту УЄФА президент організації назвав збільшення кількості учасників на наступному чемпіонаті Європи, створення Ліги націй та ідею «європейського футбольного фестивалю», яка буде введена на Євро-2020. За давньою президентською традицією – за рік після закінчення чинної каденції Платіні.

Дещо менш амбіційні плани, на які президент УЄФА, втім, звернув особливу увагу під час вчорашньої промови, стосуються подолання злободенних проблем європейського футболу на кшталт проявів расизму, екстремізму і націоналізму. Платіні запевнив, що його команда робить усе можливе для того, щоб стадіони стали безпечною зоною для вболівальників, але при цьому наголосив на необхідності підтримки її ініціатив державними апаратами. За його словами, європейський футбол потребує створення спеціального органа спортивної поліції, який зміг би забезпечувати порядок на аренах у межах всієї юрисдикції УЄФА. Підкреслив француз і те, що покарання стадіонів за неналежну поведінку фанатів повинні стати більш жорсткими.

[Изображение: 63562887037454.jpg]

У цьому випадку Платіні знадобилось залучення іншої складової його іміджу, статусу колишнього футболіста. Наполягаючи на важливості викорінення з футболу усіх проявів екстремізму, колишній гравець Ювентуса згадав про трагедію на Ейзелі, безпосереднім свідком якої він став тридцять років тому. Назвавши її «чорним днем недалекого минулого», Платіні вкотре закликав до співпраці представників європейських урядів, але при цьому мимохіть нагадав делегатам з’їзду, що вони мають справу із легендарним у минулому футболістом, причетним до багатьох знакових моментів в історії європейського футболу. Принц Алі же, своєю чергою, у вітальній промові не забув захоплено нагадати присутнім про те, що за час ігрової кар’єри Платіні не отримав жодної червоної картки. Це, звісно, не культ особи Блаттера в ФІФА, але, погодьтесь, тенденція не дуже здорова.

З усіх питань до президента УЄФА, однак, це точно не є найбільш суперечливим. Позичаючи формулювання в одного з найкращих голлівудських сценаристів сучасності: проблеми Платіні з піаром пов’язані насамперед із тим, що в нього є справжні проблеми. Справа в тому, що французький функціонер досі не зумів позбутися шлейфу скандалу із голосуванням на користь Катару як майбутнього господаря чемпіонату світу. І добре ще, якби мова йшла винятково про сам факт віддання голосу (із цим пов’язують навіть того ж Фігу), але у цьому випадку йдеться про прямий вплив на його рішення згори. Незадовго після оприлюднення результатів голосування на конгресі ФІФА європейська преса отримала дані про те, що напередодні волевиявлення Платіні мав зустрічі з тодішнім президентом Франції та еміром Катару. Враховуючи ж той факт, що свого часу саме ця трійка вирішувала долю футбольного клубу ПСЖ, до Платіні не можуть не виникати резонні запитання стосовно його зацікавленості в цій справі.

Не допомагають президенту УЄФА й інші його знайомства. На віденському конгресі, за повідомленням журналіста The Guardian Оуена Ґібсона, Мішель Платіні найчастіше був помічений в компанії двох підопічних, іспанця Анхеля Марії Вільяра та кіпріота Маріоса Лефкарітіса. Перший із них, одвічний глава іспанської футбольної федерації, як і Платіні, балотувався на посаду члена виконкому ФІФА без жодної конкуренції. Другий – заплямував свою репутацію скандалом із катарською компанією щодо купівлі ділянки землі. Обидва, певна річ, голосували за надання Катару права прийняти ЧС-2022.




Загалом же ситуація виходить вельми анекдотичною: Мішель Платіні звинувачує Зеппа Блаттера у тому, що той балотується на п’ятий термін, але сам при цьому безальтернативно обирається на свій третій. Тому, навіть якщо Платіні і є найкращою надією світового футболу на зміни, як чарівного рятівника його сприймати не варто. Футбольна політика в кожному разі залишиться брудною справою.

Ярослав Друзюк

http://football.ua/countrieselse/266737-kult-osobi.html
2015-03-25 15:04
Найти все сообщения Цитировать это сообщение
KhaM Не на форуме
форумчанин
******

Сообщений: 1844
У нас с: 2014 Jan
Рейтинг: 1260
Сообщение: #14
 
Putter vs Putini )))

Харків- це Україна!
2015-03-25 15:15
Найти все сообщения Цитировать это сообщение
Создать ответ 


Переход:


Пользователи просматривают эту тему: 1 Гость(ей)