Форум болельщиков ФК Металлист Харьков

Полная версия: 1982-05-08 "Металіст" - "Динамо" (Тбілісі) 3:0. Блискуча перемога харків'ян ("Соц. Харківщина")
Вы просматриваете yпpощеннyю веpсию форума. Пеpейти к полной веpсии.
Подробнее о матче на Сайте истории и статистики ФК Металлист

Цей матч харківські вболівальники очікували з нетерпінням. Останні поєдинки засвідчили, що "Металіст" може на рівних вести боротьбу з провідними клубами країни. Тому і тренери, і самі спортсмени, ретельно готувалися до зустрічі з грузинськими футболістами.

Наші земляки показали все найкраще, на що тільки здатна команда. А ось тбілісці часто грубили, на що своєчасно не реагував суддя в полі Кадетов і від чого загальна радість перемоги була затьмарена сумними випадками ...

Але повернемося до матчу. Кожен захисник "Металіста" мав персональне завдання: вартувати найнебезпечніших динамівських форвардів. Але мало не найскладнішу роль в обороні тренери "Металіста" відвели Віктору Камарзаєву - позбавити оперативного простору кращого бомбардира минулорічної першості Рамаза Шенгелія. Грізний форвард гостей любить і верхові м'ячі, володіє і прицільним ударом. Але в цій зустрічі відбулося, як у висловленні "найшла коса на камінь". Віктор теж рідко кому програє повітряні дуелі, вміє відібрати м'яч у підкаті. Після перших же міні-дуелей Шенгелія почав зміщуватися з флангу на фланг. Однак за ним невідступно слідував Камарзаєв.

На подив розважливо і винахідливо діяли Косолапов і Поточняк. Вистачало роботи у юного Кузнєцова, через фланг якого неодноразово намагався прорватися Михайло Месхі - син відомого в минулому футболіста Михайла Месхі. У цьому матчі "Металіст" продемонстрував справжній колективізм: вся команда в обороні, майже всі - в атаці. В кінцевому підсумку, така тактика і принесла харків'янам бажаний успіх. На 12-й хвилині Сусло вдало завершив багатоходову комбінацію своїх товаришів.

Похвально, що й надалі наші земляки, використовували всі сприятливі нагоди для атаки. Ось Крамаренко рветься до воріт суперника. Майже на самій лінії штрафного майданчика гості збивають його з ніг. Штрафний. Косолапов гарматним ударом пробиває "стінку", і м'яч опиняється у сітці. 2: 0.

Надалі, до кінця першого тайму, частіше атакували гості. Однак "розпечатати" ворота Житника їм так і не вдалося. У кількох випадках команду від неминучого гола рятував наш голкіпер. Найбільша небезпека в штрафному майданчику "Металіста" виникла на 36-й хвилині зустрічі, коли на високій швидкості Месхі обіграв кілька харківських захисників, увійшов у воротарський майданчик господарів, і вже тут дуель виграв Олексій Житник.

У другому таймі тбілісці вирішили за всяку ціну відігратися. А "ціна" і справді дорого коштувала нашим землякам. Спочатку лікарі надають допомогу Кузнєцову. Потім після невдалого зіткнення товариші виносять з поля Володимира Лінке. У гру вступив Леонід Сааков. Гості нервують і відверто грублять, в результаті чого настав сумний фінал такого поєдинку - наш організатор атак Сергій Малько отримав серйозну травму. Грузинські футболісти все ще намагаються прорвати оборону харків'ян. Після перерви вони подавали шість кутових. Крім Хізанішвілі, в атаку пішли всі захисники, і в одному епізоді господарі вдало скористалися такою ситуацією. Наші три форварда виявилися проти одного гравця оборони гостей, чітко розіграли комбінацію. І Сааков вийшов один на один з голкіпером. Габелія в падінні трохи - було не дотягнувся до м'яча, який влетів у ворота. Що ж, 3: 0 в матчі з тбілісцями - це більше, ніж переконливо. Відрадно, що наші земляки сповна використали гольові моменти. І взагалі, останні два поєдинки довели, що "Металіст" вміє налаштовуватися на самовіддану гру з грізними суперниками.

Компетентне журі назвало кращих футболістів в цьому матчі. Лауреатами призів обкому комсомолу стали Малько і Чивадзе.


-------------------------------------------------------------------------------------

1982 год. "Металлист"-"Динамо" Тбилиси. Диспетчера "Металлиста" - Сергея Малько увозит с поля скорая помощь
[Изображение: MX-1982(Malko).jpg]

1983 год. Сергей Малько - прощается с футболом! Проводы на стадионе "Металлист"
[Изображение: MX-1983(Malko-provody).jpg]
URL ссылки