Полная версия: 1980-10-03 "Дніпро" (Дніпропетровськ) - "Металіст" 0:0. Гідні суперники (газета "Вечірній Харків")
Газета "Вечірній Харків" від 03-10-1980 р.

Дніпропетровськ. Стадіон «Метеор». 32000 глядачів. 13 градусів тепла.
Судді: Ю. Савчснко, Ю. Звя-гинцев, В. Лукін (усі — Москва).

«МЕТАЛІСТ»: Ю. Сивуха, В. Журавчак (І. Улінець, 80), Р. Поточняк, В. Крячко, О. Косолапов, С. Берников (І. Ледней, 17). Л. Ткаченко, Г. Дегтярьов, В. Лінке, Н. Бачіашвілі, С. Малько.

ДУБЛЕРИ: 1:0.

Як у матчі «Металіста» з «Таврією», так і вчора у грі дніпропетроаців з харків'янами трибуни стадіону «Метеор», розраховані на 33 тисячі глядачів, були заповнені майже вщерть. І коли обидві команди вийшли на розминку, дніпропетровські уболівальники почали скандувати: «Дніпро»! «Дніпро»! У свою чергу протягом усієї зустрічі свою улюблену команду гаряче і дружно підтримували й харків'яни, а їх приїхало понад три тисячі: «Ме-та-ліст»!, «Ме-та-ліст»! Це й не дивно, бо зустрічалися лідери, — колективи, які претендують на місце у вищій лізі.

Бойові порядки гостей у цьому матчі часто порушувались стрімкими фланговими атаками суперників, заснованими на тісній взаємодії форвардів із напівзахисниками. Це й обумовлювало масований характер наступальних дій дніпропетровців, які не раз створювали небезпечні ситуації біля воріт «Металіста». Але голкіпер гостей Сивуха, який безпомилково зіграв на «другому поверсі», і оборона доклала чимало зусиль, щоб не дати пробити гравцям «Дніпра» з близької відстані.

Перші хвилини матчу проходять у дуже напруженій і гострій боротьбі. І деякий час ініціативою володіють господарі, які протягом 20 хвилин штурмують ворота харків'ян. І треба сказати, що вони створили ряд голевих моментів, але жоден з них використати не змогли. Так, на 23-й хвилині Лисенко прострілив у штрафний майданчик гостей і Шевчук метрів з шести не попадає по м'ячу. А через кілька хвилин все той же стрімкий Шевчук з п'яти метрів головою сильно б'є по воротах Сивухи, але голкіпер харків'ян на місці. Потім Лютий під гострим кутом в метрі від воріт намагається пробити по воротах «Металіста», але Сивуха у падінні відбиває м'яч на кутовий.

Наші земляки у свою чергу відповідають на це лише контратаками. І хоча Краковського вони турбували не так вже й часто, але все-таки двічі «Металіст» мав стовідсоткову можливість не тільки вийти вперед, а й закріпити успіх. Спочатку Ткаченко з близької відстані умудрився пробити мимо воріт, а за десять хвилин до фінального свистка Бачіашвілі, який вийшов віч-на-віч із Краковським, занадто довго обробляв м'яч для нанесення завершального удару, внаслідок чого захисники «Дніпра» встигли відвести загрозу.

Початок другого тайму був за харків'янами. Вони проводять кілька небезпечних контр-випадів, але підібрати ключі до взяття воріт суперника їм все-таки не вдається. Так, на 50-й хвилині Дегтярьов метрів з 12-ти б'є головою вище воріт, а невдовзі Лінке в оточенні двох захисників суперника не зумів нанести прицільного удару. Поступово гра вирівнюється, і події в основному розгортаються в центрі поля. У харків'ян перш за все треба виділити Ткаченка, який активно допомагав своїм товаришам як по нападу, так і по оборони. Кінцівка матчу була за господарями, але гості стійко витримали натиск «Дніпра» та привезли додому дуже цінне очко.

І останнє. Редакції газет «Днепр вечерний» і «Вечірній Харків» встановили пам'ятні призи для кращих гравців зустрічі, їх володарями стали: у «Металіста» — Леонід Ткаченко, у «Дніпра» — Сергій Мотуз.

А одноосібним лідером знову стала «Таврія» (48 очок), яка з рахунком 4:1 перемогла «Спартак» (І-Ф). Друге і третє місця ділять «Дніпро» і «Металіст» — по 47 очок. На очко відстає «Памір», який у Кутаїсі поступився місцевим торпедівцям — 0:3.

У понеділок, 6 жовтня, «Металіст» приймає нікопольський «Колос».

А. КУЗНЕЦОВ. Харків—Дніпропетровськ—Харків.

Игроки, которых я выделил, в своё время, принесли пользу обоим "дружественным" клубам!
Спасибо за отчет из любимой газеты Good
(2012-11-21 00:47)nato писал(а): [ -> ]Вот это выездная статистика! "харків'яни, а їх приїхало понад три тисячі"! и это далекий 80-й год!
(2012-11-20 21:03)Prague69 писал(а): [ -> ]«ДНІПРО»: С. Краковський, С. Мотуз, О. Трошкін, П. Кутузов, О. Васютич, О. Лисенко, В. Чернях, В. Павленко, С. Шевчук, В. Лютий (М. Самійленко, 53), О. Крамаренко (П. Яковлєв, 75).

Очень жаль Сергея Мотуза, которий умер в самом конце 90-х, светлая ему память! Когда он пришел в 1983 году в МХ, он сразу завоевал симпатии харьковских болел! Его игра мне всегда импонировала!
(2012-11-21 17:35)Прохожий писал(а): [ -> ]По большей части, тогда выезжали на матчи, отдельные болельщики, в основном, как их сегодня величают - "кузьма"! Разве что, тогда уже катали вместе Батя и Лобзик, которые через пару лет были в числе основателей, первой организованной фан-группировки!