Форум болельщиков ФК Металлист Харьков

Полная версия: Встать! Суд идет!
Вы просматриваете yпpощеннyю веpсию форума. Пеpейти к полной веpсии.
Страниц: 1 2 3 4
Самые грандиозные скандалы в спорте в 2015 году. Россия "на игле" и аресты в ФИФА.


2015 год выдался насыщенным на события в мире спорта, несмотря на отсутствие крупных турниров. Наиболее резонансными событиями стали грандиозные расследования коррупции в Международной федерации футбола и применения допинга российскими спортсменами.

"Обозреватель" решил вспомнить самые грандиозные скандалы в мире спорта в уходящем году.

[Изображение: 778841.jpg]

Коррупция в ФИФА


Пожалуй, главные события происходили в Швейцарии, где было отрыто дело в отношении многочисленных футбольных чиновников ФИФА и УЕФА. Эта печальная участь не обошла и президентов двух главных международных федераций – Йозефа Блаттера и Мишеля Платини. Оба функционера были отстранены от выполнения своих обязанностей до конца расследования.

По данным СМИ, главам ФИФА и УЕФА грозит семилетнее отлучение от любой футбольной деятельности. Блаттеру вменяют в вину махинации при определении хозяев чемпионатов мира в России и Катаре. А Платини обвинили в получении незаконных денежных переводов от… Блаттера. Оба менеджера вовсю рассказывают о своей невиновности и готовятся к выборам президента ФИФА 29 февраля 2016-го.

Допинговый скандал


То, что профессиональный спорт насквозь пронизан допингом и другими "витаминами", не является секретом. Не зря каждая новая дисквалификация спортсмена не вызывает особого ажиотажа. Тебя запомнили, в первую очередь, как чемпиона или медалиста, а то, что через несколько лет лишили награды, никому неинтересно. Но в случае с российскими легкоатлетами – действительно рвануло. Начало скандалу положили немецкие журналисты, которые сняли фильм о допинге в российском спорте. Это повлекло за собой официальное расследование, и 13 ноября (в пятницу!) Международная федерация легкой атлетики исключила из своих рядов Россию. Разумеется, в РФ отмели любые обвинения, но вскорости покорно опустили голову, пообещав начать реальную борьбу с допингом.

Кстати, стоит отметить, что допинговый скандал не обошел и Украину. Так полугодичную дисквалификацию получил полузащитник "Шахтера" Фред.

[Изображение: 233058.jpg]

Беспредел на украинских стадионах


То, что вытворяли отечественные болельщики в нынешнем году, просто не укладывается в голове. Сначала наши фаны едва не сорвали матч Лиги Европы "Динамо" – "Генгам", затем случился массовый забег на поле после полуфинала того же турнира "Днепр" – "Наполи". На финале Кубка Украины болельщики и вовсе сломали ворота стадиона. А закончилось все избиением темнокожих зрителей на поединке "Динамо" с "Челси". За это УЕФА дисквалифицировал НСК "Олимпийский" на две игры Лиги чемпионов, одна из которых придется на матч 1/8 финала с "Манчестер Сити". Клуб подал апелляцию на это решение, мотивировав тем, что речь не идет о расизме, а о банальной бытовухе. Кроме того, днепропетровский "Днепр" был наказан тремя матчами без зрителей.

Наши функционеры понимают, что проблему надо решать, но конструктивных идей пока нет. Тем более, когда при каждом удобном и неудобном случае можно все списать на неких провокаторов.




Договорные матчи


На фоне общего кризиса в стране и отечественном футболе мы вдруг обратили внимание на обилие "матчей с фиксированными результатами" в чемпионатах Украины. Почувствовав на своей шкуре финансовые лишения, игроки наших клубов нашли новый способ заработать. Особенно активно этим грешили футболисты донецкого "Олимпика". Причем не только на уровне высшей лиги, но и в молодежных первенствах. Здесь встретить в игре "олимпиков" счет 6:3 с пятью голами на последней секунде – вещь вполне обыденная.

Президенту ФФУ Андрею Павелко удалось протянуть в Верховную Раду закон о борьбе с "договорняками", который уже вступил в силу. Однако, последнее решение КДК, когда "Николаев" наказали лишь снятием трех очков, заставляет усомниться, что футбольные власти будут бить наотмашь.

Зато есть о чем поговорить журналистам. Перепалка президента "Олимпика" Владислава Гельзина и журналиста программы "Профутбол" Игоря Цыганыка уже стал фишкой чемпионата Украины.

Фиаско Жозе Моуриньо


Уход португальского тренера из "Челси" – несомненно, одно из главных событий года. К Жозе Моуриньо невозможно относиться с безразличием – его либо любят, либо открыто ненавидят. В 2015-м "Особенный" прошел путь "из князи в грязи". Первая половина года стала для наставника "аристократов" триумфальной – его команда стала чемпионом Англии. Но уже через пару месяцев мир стал свидетелем одного из самых грандиозных фиаско в истории. "Челси" принялся проигрывать матч за матчем, и остается только догадываться, как и почему Моуриньо продержался на своем посту до середины декабря.

Одной из главных ошибок португальца стал конфликт с главврачом клуба Евой Карнейро, с которой тренер поссорился уже на первой игре Премьер-лиги. Тогда в запале Моуриньо назвал девушку "дочерью шл*хи". Конфликт привел к уходу Карнейро из клуба, но это не спасло Жозе от отставки.

СМИ назвали Шевченко главным виновником отставки Моуриньо

[Изображение: 690024.jpg]
фото: The Telegraph

Мадридский "Реал" был исключен из Кубка Испании за скандальный матч с участием российского футболиста. А соперник Владимира Кличко по матчу-реваншу Тайсон Фьюри стал фигурантом гомофобского скандала. Ранее российские хоккеисты опозорились во время финала чемпионата мира по хоккею.

Александр Чеканов
[Изображение: 41dbd89-lenka-i_628x420.jpg]

Федерація світової легкої атлетики опублікувала список російських спортсменів, яким заборонено виступати на міжнародних змаганнях в період дискваліфікації Всеросійської федерації легкої атлетики.

До списку увійшли 4027 спортсменів, передає ВВС.

У цьому списку опинились також і лідери збірної Росії – чемпіонка зі стрибків з жердиною Олена Ісінбаєва, Катерина Конєва, що спеціалізується в потрійному стрибку, лідер зі стрибків у довжину Дарина Клішина і Анна Чичерова, яка виступає в стрибках у висоту, а також бігун на дистанції з бар'єрами Сергій Шубєнков.

У списку також згадуються атлети, які опинилися в центрі допінгових скандалів: в спортивній ходьбі – Валерій Борчин, Сергій Кірдяпкін, Ольга Каніськіна, Сергій Бакулін, Володимир Канайкин, а також у бігу – Лілія Шобухова і Євгенія Золотова.

Зазначається, що список призначений для організаторів легоатлетичних турнірів і не є повним, тобто насправді під заборону потрапили більше спортсменів.

Допінговий скандал у легкій атлетиці розгорівся в грудні 2014 року після виходу в світ фільму німецької телекомпанії ARD. У ньому повідомлялося, що російські легкоатлети систематично вживали заборонені препарати за вказівкою своїх тренерів.

А в листопаді 2015 року IAAF відсторонила Всеросійську федерацію легкої атлетики від міжнародних змагань на невизначений термін. Крім того, російська федерація з атлетики погодилася із повним припинення участі своїх атлетів у всіх змаганнях.

http://www.hromadske.tv/world/4027-legko...pati-na-m/
http://www.footboom.com/img/upload/2/42001-Partizan.jpeg

Как сообщает издание mondo.rs, фанаты сербского «Партизана» в четверг, 28 апреля, совершили нападение на генерального директора команды Милоша Вазуру. Сообщается, что инцидент случился около стадиона белградской команды. Трое фанатов клуба вели беседу с генеральным директором, а после в ход пошли кулаки, рассказывают очевидцы случившегося. В момент нападения вместе с Вазуром находились охранник и водитель команды, которые также попали под "раздачу" от болельщиков.

Напомним, ранее группа фанатов «Партизана» высказал недовольство руководством клуба, проведя акцию протеста и забросав их яйцами во время одного из поединков.

http://www.footboom.com/



Допінгові скандали в Росії: до чого тут держава?


Російським легкоатлетам заборонили участь в цьогорічній Олімпіаді. DW дізнавалась, чому російських спортсменів ловлять на вживанні заборонених стимуляторів частіше за інших.

[Изображение: 0,,19161140_303,00.jpg]

За останній рік російські спортсмени опинилися в центрі цілої серії допінгових скандалів. Десятки атлетів з РФ, серед яких - призери Олімпійських ігор останніх років, були запідозрені у вживанні заборонених препаратів. Чи може це бути збігом, чи ж застосування допінгу в російському спорті схвалено на вищому рівні? Щонайменше російські антидопінгові служби недобросовісно виконували свою роботу, впевнені спостерігачі.

Скандал за скандалом

Наприкінці травня нинішнього року Міжнародний олімпійський комітет (МОК) провів планову перевірку сотень допінг-проб учасників літніх Олімпійських ігор 2008 і 2012 років. Такий захід спричинило те, що технології виявлення заборонених препаратів за останні роки просунулися вперед. За підсумками перевірки в застосуванні допінгу запідозрили 54 спортсменів: 31 атлет - з ігор в Пекіні і 23 - учасники лондонської Олімпіади. Мало не половина всіх позитивних проб, а саме - 22, належать росіянам.
Цим сумним для Росії результатам перевірки передували одразу кілька допінг-скандалів. Зокрема, спецкомісія Всесвітнього антидопінгового агентства WADA провела розслідування і наприкінці 2015 року вказала на систематичне використання допінгу в російській легкій атлетиці.
У березні 2016 року розгорівся скандал з вживанням російськими спортсменами мельдонію, який для більшості замішаних в ньому закінчився благополучно. А в середині травня в газеті The New York Times з'явилися одкровення екс-глави Московської антидопінгової лабораторії Григорія Родченкова, який перебрався в США і який стверджує, що десятки російських атлетів вживали допінг під час зимових Олімпійських ігор в Сочі в 2014 році. Причому махінації з допінгом, за його словами, здійснювалися в межах державної програми.

Порушник нагороджений грамотою "за внесок у перемогу Росії"

Існують різні версії причин масового виявлення допінгу в крові російських чемпіонів. Як уже зазначалося, Григорій Родченков наполягає на тому, що застосування заборонених препаратів російськими спортсменами було схвалено на рівні найвищого спортивного керівництва РФ. Щонайменше, під час домашньої Олімпіади в Сочі.

[Изображение: 0,,19255686_401,00.jpg]
Григорій Родченков

Міністр спорту Росії Віталій Мутко стверджує, що всі порушення, про які повідомив Родченков, були здійснені самим же Родченковим з власної ініціативи: "Родченков плутає себе з державою. Це робив він особисто. (...) Тут держава взагалі ні до чого", - заявив Мутко 30 травня в ефірі "Першого каналу". Більше того, за словами міністра, екс-керівника антидопінгової лабораторії в Москві звільнили саме за ці проступки і тепер Слідчий комітет РФ веде щодо Родченкова розслідування.
"Родченкова звільнили за те, що покривав, знищував проби, вів якихось спортсменів за винагороду", - підкреслив Віталій Мутко. Але насправді Родченков сам подав у відставку, і зробив це лише після публікації доповіді незалежної комісії WADA в листопаді 2015 року. Комісія звинуватила його в умисному знищенні (за два місяці до цього) понад тисячі проб з метою приховати застосування допінгу росіянами. Григорій Родченков категорично відкинув ці звинувачення, стверджуючи, що знищив проби з простроченим терміном зберігання і що це знищення було плановим.
За рік до цього, в жовтні 2014 року, Мутко власноруч нагородив Родченкова Почесною грамотою президента РФ як одного з працівників спортивної галузі, які зробили "величезний внесок в проведення, організацію і перемогу збірної Росії на XXII Олімпійських зимових іграх в Сочі".

[Изображение: 0,,19317304_401,00.jpg]
Віталій Мутко

ЗМІ писали, що Григорій Родченков і його заступник Тимофій Соболевський в 2012 році розробили тест для ретроспективного виявлення застосування стероїдних гормонів. Навесні 2016 року цей метод нібито був застосований для аналізу 454 проб, узятих під час Олімпіади 2008 року в Пекіні, і дозволив виявити 31 випадок застосування допінгу.

"У Росії заплющували очі на допінг"

Опитані DW німецькі експерти і представники спортивних організацій не готові стверджувати, що в Росії існує державна система застосування допінгу. "Для початку необхідно дочекатися результатів подальшого розслідування WADA", - пояснили DW в Німецькому олімпійському спортивному союзі (DOSB). Згоден з цим і керівник Інституту біохімії Німецького спортивного університету в Кельні (DSHS), професор Вільгельм Шенцер. Втім, на думку співрозмовника DW, вже зараз очевидно, що "принаймні у Росії на допінг заплющували очі і не боролися з ним серйозно".
"Росії складно за шість місяців змінити систему, яка працювала 30 або 40 років", - заявив 31 травня норвезькій газеті Verdens Gang глава інспекційної комісії IAAF по Росії Руне Андерсен. Ймовірно, він має на увазі потурання російських антидопінгових служб, яке розкрилося в ході розслідування WADA наприкінці 2015 року.

[Изображение: 0,,18840965_401,00.jpg]
Антидопінговий центр у Москві

"Ми виявили низку шокуючих і жахливих фактів, які оголили вади в російській антидопінговій системі", - розповів DW речник WADA Бен Ніколс. "Ми стурбовані наявними прогалинами в системі контролю в російському спорті", - поскаржилася в інтерв'ю DW речниця Національного антидопінгового агентства Німеччини (NADA) Єва Бунтгофф.

Якщо росіян допустять на Ігри, то ретельно перевірять на допінг

У зв'язку з цим Російське антидопінгове агентство (РУСАДА) було визнано таким, що не відповідає вимогам WADA. Його тимчасово відсторонили від перевірки спортсменів. Замість нього контроль російських атлетів поки фактично веде Британська антидопінгова служба, пояснив Ніколс. А незалежні експерти займаються радикальним переглядом антидопінгової програми РУСАДА і відновленням довіри до системи антидопінгового контролю в Росії.
Але цей процес навряд чи завершиться до початку Олімпіади в Ріо. Поки ж МОК повідомив про дворазове збільшення бюджету програми передолімпійських перевірок на допінг. Особливу увагу буде приділено країнам з контролем, що не відповідає вимогам.

У п'ятницю, 17 червня, Рада Міжнародної асоціації федерацій легкої атлетики (IAAF) підтвердила рішення виключити російських спортсменів з Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро в серпні. Питання дискваліфікації пізніше розглянуть у Міжнародному олімпійському комітеті. 21 червня МОК проведе спеціальне засідання, на якому обговорить питання "колективної відповідальності" і "індивідуального правосуддя" щодо відсторонення спортсменів від участі в Олімпіаді у Ріо.

dw.com
Страниц: 1 2 3 4
URL ссылки