Сергій Ковалець: "Дуже важливо, щоб гравці розуміли, що тренери − друзі для них"
Старший тренер молодіжної збірної команди України (U-21) Сергій Ковалець відповів на питання вболівальників напередодні старту виступів національної команди у Меморіалі Лобановського.
- Які завдання стоять перед молодіжною збірною України на Меморіалі Лобановського? Чи побачать вболівальники новачків у команді?
- Є кістяк команди, але й є новачки. В Україні досить багато гарних футболістів, проте збір проходить раз на два місяці. Часу у нас небагато, а треба награвати склад. Хочеться подивитись якомога більше гравців, але, на жаль, ми не можемо викликати усіх.
Можливо скоро нам вдасться провести певний селекційний збір, коли буде можливість викликати більше футболістів, котрих не має можливості запросити через встановлену кількість. Тому, якщо брати ігровий план, то ми вже почали награвати склад, але новачки, все одно, будуть.
- На скільки важкою є специфіка Вашої роботи? Як Ви продивляєтесь молодих футболістів?
- Краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Я віддаю перевагу перегляду футболістів наживо. За останній місяць я постійно продивлявся кандидатів по всій Україні, починаючи від Ужгорода, закінчуючи Луганськом. Ми разом з тренерським штабом дивилися матчі, спілкувалися з тренерами, футболістами, функціонерами клубів.
- Як Вам вдається впоратись з характером юних футболістів? Чи виходить виховувати їх у такому віці?
- Ми вважаємо, що найголовніше − працювати на довірі: є порядок, є дисципліна, є розклад дня. Дуже важливо, щоб гравці розуміли, що тренери − друзі для них. А у плані їхньої поведінки, все залежить від самих футболістів. Маю на увазі взаєморозуміння тренера та футболіста.
Вважаю, що гравці − розумні люди, і вони відчувають, коли до них хороше ставлення, цінують гарний робочий процес. Тому футболісти завжди будуть розуміти, що є час для роботи, а є − для відпочинку. Відіграли матч − відпочили, чому ні? Це нормально, проте коли є час праці, то треба працювати. Вік футболіста недовгий, вони мають розуміти, що після футболу починається зовсім інше життя.
Загалом, у такому віці у футболістів відбувається становлення особистостей, і ми, тренери, маємо їм у цьому допомагати.
- Хто з Ваших підопічних може стати гідною заміною ветеранів національної збірної України з футболу? Які заходи потрібні у розвитку дитячо-юнацького футболу, щоб виростити таких, як Шевченко, Тимощук, Воронін?
- У всіх гравців є шанс грати у національній збірній, все залежить виключно від них. Сподіваюсь, що у перспективі гравці молодіжної збірної України поповнять ряди національної команди.
Що стосується дитячо-юнацького футболу, то зараз у нас відкривається багато дитячих академій. У нас молода країна, яка знаходиться лише на стадії розвитку. Проте вже сьогодні ми бачимо відчутні зрушення на краще, наприклад, зовсім нещодавно команда Олександра Головка вийшла на чемпіонат Європи − це великий успіх.
Молодіжний футбол в Україні розвивається. Звичайно, йому потрібен час, щоб він піднявся на такий рівень, на якому б можна було конкурувати з провідними збірними Європи.
Источник:
Пресс-служба ФФУ