Создать ответ 
 
Рейтинг темы:
  • Голосов: 1 - Средняя оценка: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Фанатський вандалізм, або як уболівальники "розважаються" на стадіонах (газ. УФ)
Автор Сообщение
Перехожий Не на форуме
Administrator
***

Сообщений: 8041
У нас с: 2012 May
Рейтинг: 3625
Сообщение: #1
Фанатський вандалізм, або як уболівальники "розважаються" на стадіонах (газ. УФ)
[Изображение: fan-vandalizm_uf_2012-11-27_shapka.jpg]

ФАНАТСЬКИИ ВАНДАЛІЗМ, АБО ЯК УБОЛІВАЛЬНИКИ «РОЗВАЖАЮТЬСЯ» НА СТАДІОНАХ

Анна БАРАХТЯНСЬКА.

Банани — найбезневинніше, що летить із трибун стадіонів на поле. І російські вболівальники наразі є одними з лідерів серед футбольних правопорушників. Найдивовижніші та найнебезпечніші кидки збирав журналіст «УФ».

ЗЛОЩАСНІ «ХІМКИ»

Чергова пригода, що сталася на стадіоні під час футбольного матчу російської прем’єр-ліги, викликала широкий резонанс. Піротехнічний пристрій, кинутий з трибуни хуліганом, завдав травми Антону Шуніну — воротареві московського «Динамо». Петарди, які використовували вболівальники «Зеніту» під час матчу проти столичних, були пронесені на стадіон внутрішньопорожнинним способом: дівчата використовували для цього майже два десятки презервативів.

Цікаво, що на тому ж стадіоні такого роду правопорушення небезпрецедентне. Так, 25 березня цього року на «Арені-Хімки» «розважалися» вболівальники московських «Спартака» та «Динамо». Проносити на стадіон їм нічого не довелося: допомогла природа. Користувалися підручними засобами — неприбраним із трибун снігом. Сніжками кидалися не тільки одне в одного, а й в гравців. Найбільше дісталося гравцеві «червоно-білих» Еменіке. У підсумку, футболіст не витримав й показав трибунам середній палець. А 12 серпня цьогоріч на стадіоні «Арена-Хімки», під час зустрічі між ЦСКА та «Анжи», ма-хачкалинця Буссуфу з трибун облили рідиною. Після гри стало відомо, що це була... сеча. Винного нібито було знайдено й покарано, проте його ім’я так і не стало надбанням громадськості.

БАНАНИ, СМЕРТІ ТА СВИНЯЧІ ГОЛОВИ

Що стосується різноманітних піроманських витівок, вони можуть бути в прямому сенсі смертельно небезпечні. У квітні 2004 року в лікарні від отриманої травми помер лейтенант тольяттінського ОМОНу. Під час матчу 7-го туру чемпіонату Росії між місцевими «Крильями Совєтов» і московським «Торпедо» він чергував на стадіоні. Цього дня один із уболівальників, який перебував у 13-му секторі, зробив постріл із ракетниці. Заряд улучив у металеву огорожу, зрикошетив і поцілив у голову омонівцю. А 29 травня того ж року, на «Петровському», фанати «Спартака» кидали фаєри на бігові доріжки, влаштувавши й «стрілянину» з ракетниць: одного з уболівальників «Зеніту» від серйозних травм дивом врятував натільний хрест. Якщо повернутися в минуле, то нашумів ще один випадок: 22 червня 2011-го, за рахунку 0:3 у матчі «Крилья Совєтов» — «Анжи», з трибуни господарів у капітана дагестанської команди Роберто Карлоса полетів банан. Гравець засмутився, бо це був уже другий подібний випадок у сезоні.

З інших «пустощів» фанатів — еротичні іграшки на стадіонах і тварини. Так, в Петербурзі кілька разів гравцям нагадували про важливість перемоги над московським «Спартаком» із використанням свині. Одного разу спробували пронести живу тварину на «Пе-тровський», але це не дозволили зробити співробітники правоохоронних органів. Зате голову мертвого поросяти громадськості показували двічі: в листопаді 2009-го вона плавала в ставку неподалік бази «Зеніту», трохи раніше підкинули під колеса автобуса, який привіз гравців «червоно-білих» на «Петровський».

До речі, «свинячі забавки» — не російський задум. Наприклад, під час гри між «Барселоною» та «Реалом» у сезоні-2001/2002 серед предметів, які летіли на поле в Луїша Фігу, були не тільки пляшки. Португалець не міг спокійно подати кутовий — варто Луїшу було наблизитися до прапорця, в нього летіла навіть свиняча голова.

Отож російські фанати поки не відрізняються особливою креативністю — європейці пішли вперед. Наприклад, під час одного з матчів на початку 2000-х фанати «Інтера» скинули на знак протесту проти діянь арбітра з верхнього ярусу стадіону - мопед. На щастя, тоді ніхто не постраждав.

ЗРИВИ ТА санкції

10 жовтня 2009. Україна — Англія. Під час кваліфікаційного матчу ЧС-2010 у Дніпропетровську штрафний майданчик голкіпера гостей Роберта Гріна був закиданий піротехнікою. Незабаром Грін отримав червону картку за фол останньої надії, а перемога, в результаті, дісталася господарям. Федерація футболу України змушена була заплатити штраф 50 тисяч євро, а за три роки в судовому порядку цю суму було вирішено стягнути з чотирьох фанатів — безпосередніх винуватців інциденту.

8 грудня 2010. «Жиліна» — «Спартак». Фанати москвичів ледь не зірвали виїзний матч своєї команди в Лізі чемпіонів: гості закидали поле фаєрами, відтак спробували прорватися на поле. Поєдинок був зупинений, але за кілька хвилин продовжився. Фанати, наче нічого й не трапилося, продовжили свою «чорну справу», змусивши гравців залишити поле через задимлення. За 20 хвилин арбітр усе ж відновив зустріч. За це «Спартак» зобов’язали провести наступний домашній матч в єврокубках за порожніх трибун. Правда, покарання мало умовний характер із випробувальним терміном у два роки. Також на клуб було накладено стягнення розміром 75 тисяч євро.

13 жовтня 2010. Італія — Сербія. Матч відбіркового циклу Євро-2012 був зупинений через неможливість забезпечити безпеку на полі внаслідок поведінки сербських уболівальників. Ті, ще до початку гри, атакували автобус своєї збірної, закидавши його камінням і фаєрами, завдавши травми своєму воротареві Стойковичу.

Незадовго до стартового свистка фанати почали закидати футбольне поле димовими шашками, тож футболістам довелося тимчасово повернутися до роздягальні. За шість хвилин після початку матчу ситуація повторилася. Гостям було зараховано технічну поразку — 0:3. Футбольній асоціації Сербії заборонили продавати квитки своїм співвітчизникам на всі виїзні матчі, що залишилися в кваліфікації турніру. Асоціація також виплатила штраф 120 тисяч євро.

23 листопада 2011. «Зеніт» — АПОЕЛ. Під час гри вболівальники, які зуміли пронести на трибуни «Петровського» піротехніку, запалили фаєри, тож поле заволокло димом. Арбітр вивів команди з поля в підтрибунне приміщення, тож здавалося, остаточно зупинить гру. Однак командам усе ж дозволили дограти, відтак рахунок 0:0 залишився в силі. Роман Широков назвав уболівальників, які палили фаєри, дебілами. УЄФА оцінив дії фанатів штрафом клубу в 50 тисяч євро без будь-яких додаткових санкцій.

6 грудня 2011. «Серро Портеньо» — «Лібертад». Парагвайське дербі було зупинено, коли в бокового арбітра влучили фаєром з трибуни господарів. Судді знадобилася госпіталізація, проте вже за кілька годин він був виписаний з лікарні з незначним ушкодженням слуху. Характерно, що того ж року, але раніше, через заворушення на трибунах було зупинено ще чотири зустрічі чемпіонату Парагваю. На спеціальній нараді зроблено висновок, що матч потрібно дограти пізніше, а «Серро Портеньо» покараний на три гри без підтримки глядачів.

26 вересня 2012. «Торпедо» — «Динамо». Матч 1/16 фіналу Кубка Росії був зупинений на 51-й хвилині — торпедівський сектор відзначив гол своєї команди серією петард, кинутих на поле. Динамівці та судді пішли в підтри-бунне приміщення, за якийсь час їх приклад наслідували й торпедівці. Додамо, що трохи раніше зустріч також переривалася через використання петард та іншої піротехніки. За це «Торпедо» зарахували технічну поразку — 0:3. Також клуб зобов’язали три наступні домашні зустрічі провести за порожніх трибун. Обидва ФК були ще й оштрафовані у 200 тисяч рублів, а господарі заплатили додатково 300 тисяч за зрив гри.

18 березня 2012. «Панатінаїкос» — «Олімпіакос». Матч 25-го туру чемпіонату Греції був зупинений на 82-й хвилині через зіткнення фанатів. Заворушення почалися ще в перерві. Уболівальники «Пао» частково підпалили трибуни й закидали поліцію пляшками із запальною сумішшю, через що початок другого тайму було відкладено на 45 хвилин. Півзахисник гостей Абдун за шість хвилин після відновлення гри відкрив рахунок, і ситуація загострилася до краю. Близько поля були підірвані саморобні «бензинові» бомби. Пізніше арбітр припинив матч. У безладі постраждали 20 поліцейських, 50 фанатів були заарештовані: господарів покарали технічною поразкою — 0:3.

У ГЕНІТАЛІЯХ? БЕЗ ПРОБЛЕМ!

Як шукати винних, яким вдається пронести піротехніку на стадіони? Я спробувала знайти відповідь на це питання в Інтернеті. І натрапила на такі відповіді: «Я в штанині проносив, в рукаві, потім дівчата з сумочками допомогли! Їх не так вже сильно і «шманають» або ж «дими зазвичай в кеди ховаю під устілкою».

Так, є десятки способів, як пронести фаєри на стадіон. Їх кріплять до ніг, під одяг на рівні грудей, де вони не прощупуються. Відомі випадки, коли фаєри давали дітям або ж... використовували власні геніталії. Справді, траплялося, коли в дівчат під спідницями виявляли сторонні предмети. При ретельному огляді з промежини витягували піротехніку.

І все ж, куди дивляться представники правоохоронних органів, якщо без фаєрів не обходиться жоден топ-поєдинок? Певне, серед них знаходяться й «друзі» фанатів. Звідси — не цілком ретельний огляд. Окрім того, за невелику винагороду фаєр можуть не помітити, а за велику суму навіть пронести на стадіон. І основна частина шашок, що згоряють на стадіонах світу, приноситься на трибуни заздалегідь, задовго до гри. Піротехніка лежить там і чекає своєї години.


газета "Український Футбол"

[Изображение: metal-stst_logo-4.png]
Один Клуб - на все життя!
(Последний раз сообщение было отредактировано 2012-11-30 в 09:23, отредактировал пользователь Перехожий.)
2012-11-30 07:52
Вебсайт Найти все сообщения Цитировать это сообщение
Создать ответ 


Сообщения в этой теме
Фанатський вандалізм, або як уболівальники "розважаються" на стадіонах (газ. УФ) - Перехожий - 2012-11-30 07:52
[] - bodry - 2012-11-30, 08:12

Переход:


Пользователи просматривают эту тему: 1 Гость(ей)