Еще в 1891 году Джон Пенальти, один из ирландских экспертов по футбольным правилам, предложил введение одиннадцатиметрового штрафного удара. Этот штрафной удар следовало присуждать за игру рукой или же грубую игру, которая умышленно совершается одним из игроков защищающейся футбольной команды в зоне штрафной площадки. Первый раз подобный удар выполнялся во время одного из матчей ирландской футбольной лиги. На данный момент этот штрафной удар во всем мире называется пенальти.
А вот еще одна версия возникновения этого правила (события) даже не версия, а следует вполне кокретный перевод с английского языка:
Цитата:У футболі одинадцятиметровий удар - це завжди подія. Зрозуміло, що це подія з різними знаками, залежно від того, в чиї ворота пробивають пенальті. Хай там як, а будь-який уболівальник затамовує подих, коли гравець підходить до м'яча, що встановлений на спеціально позначеному місці у штрафному майданчику.
Пенальті (з англ. penalty kіck - штрафний удар) - у футболі спеціально призначений удар по воротах, які захищає тільки воротар, з позначки 11 метрів (у первинних британських правилах - 12 ярдів, що майже те саме) від лінії воріт.
Это может быть и доказательством ставшей нарицательности фамилии автора.
За другой версией происхождения "удара":
Цитата:... пенальті вигадав 1890 року воротар Вільям Маккрам із Мілфорда, Північна Ірландія. Оскільки в ті часи на полі грали лише джентльмени (і у воротах стояли також вони), порушення правил усі сприймали негативно. Й одного разу Вільям Маккрам, який, окрім того, що був голкіпером, обіймав досить впливову посаду в Ірландській футбольній асоціації, запропонував пробивати штрафний удар без стінки з 12 ярдів. Щоправда, спершу цій пропозиції не надали уваги, поки форвард команди "Кліфтонвайлл" Джек Рейд, який незабаром став керівником Ірландської футбольної асоціації і здобув право брати участь у щорічних нарадах Міжнародної ради з правил, не вніс на розгляд ідею Маккрума. Однак тоді, як і нині, нововведення не були популярні і цю ідею не прийняли, посилаючись на те, що її не було на порядку денному. Проте рух почався, оскільки інформацію про можливу новинку надрукували в пресі і почалися дебати серед спеціалістів і вболівальників. Хтось вважав, що це черговий "ірландський викрутас", хтось усерйоз задумався про доцільність цього нововведення. Англійці ж узагалі переконані, що справжній джентльмен за жодних умов не може порушити правила проти іншого джентльмена й, отож, прийняття цього правила може призвести до непрямого визнання, що ці порушення все-таки можливі.
Кто как думает, где находится истина? Есть ли еще версии, либо факты?