Создать ответ 
 
Рейтинг темы:
  • Голосов: 1 - Средняя оценка: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Стороженко: Ярославський дуже переживає за те, що довели "Металіст" до плачевного стану, на базі вже паркани падають
Автор Сообщение
rokus Не на форуме
Ветеран форума
*******

Сообщений: 6678
У нас с: 2013 Jul
Рейтинг: 3485
Сообщение: #1
Стороженко: Ярославський дуже переживає за те, що довели "Металіст" до плачевного стану, на базі вже паркани падають
[Изображение: 298325.jpg?20160116121445]

Колишній перший віце-президент ФФУ Сергій Стороженко в інтерв'ю для "Футбол 24" розповів про фонд "Відродження харківського футболу", прокоментував фінансовий стан "Металіста" і поділився думкою про можливе скорочення кількості команд чемпіонату України.

"В оцінці фінансового становища "Металіста" фарби занадто згущені, клуб оперує досить прийнятними для першої команди сумами"

- Хотілося б дізнатися вашу думку про ситуацію в "Металісті". Фінансова ситуація клубу плачевна, і необхідно шукати вихід із цього становища...

- Не працюю в клубі і можу лише висловити свою думку, виходячи з власних спостережень. По-перше, я не згоден з вашою оцінкою ситуації в "Металісті". Ситуація така, як і в більшості клубів Прем'єр-ліги. Ситуація, безумовно, складна, в умовах економічної кризи непросто утримувати футбольні клуби. А в умовах війни це робити вдвічі складніше. Дві третини клубів української Прем'єр-ліги зараз в такому стані, як і "Металіст", тільки хтось це приховує, а хтось відкрито про це говорить. Тому мені здається, що в оцінці фінансового становища "Металіста" фарби занадто згущені. Не таке вже й важке фінансове становище. Клуб виплачує зарплату, зараз розпочав організацію тренувального процесу, під час якого проплачені вже збори за кордоном, для того, щоб команда змогла підготуватися до сезону. Наскільки мені відомо, клуб оперує досить прийнятними для першої команди сумами, щоб поступово погасити поточні борги і перейти до погашення боргів, які накопичилися за попередній час.

[Изображение: 298325_589652.jpg?201601183949]

- Тобто, після Нового року фінансова ситуація в клубі почала налагоджуватися?

- Так, ось з такою оцінкою я згоден. Після Нового року ситуація в клубі налагоджується і фінансове становище покращується.

- Стосовно фонду "Відродження харківського футболу", коли фонд розпочав свою діяльність?

- Фонд офіційно зареєстрований 30-го жовтня 1996 року. Він діє весь цей час, з незначними перервами, викликаними людським фактором і технічними обставинами. Зараз фонд відновив свою діяльність, у зв'язку з необхідністю знизити фінансове навантаження на клуб і для того щоб забезпечити й утримати в належному фінансовому стані дитячо-юнацький футбол і клубну інфраструктуру. В першу чергу, діяльність фонду буде спрямована на підтримку "Металіста".

- Кошти, зібрані фондом, передаватимуться в клуб і використовуватимуться на розсуд керівництва "Металіста", чи сам фонд буде вирішувати, на які статті витрат клубу фінансувати?

- Керівництвом фонду при активній допомозі і контролі громадськості, в першу чергу,вболівальників, представників "ультрас" - групп, любителів футболу, будуть прийматися рішення, на які цілі його кошти будуть витрачені клубом. Повторюся - це молодіжний футбол і футбольна інфраструктура.

- Наразі вже можна говорити про якісь суми, які були переведені на рахунок "Металіста" фондом?

- Фонд відновив активну роботу в понеділок. Сьогодні - четвер (день запису інтерв'ю - прим. "Футбол 24"). Поки йде процес накопичення коштів. Ми не можемо за три дні почати утримувати Академію футбольного клубу. Фонд почав роботу 11 січня, звернувшись до всіх небайдужих харків'ян з проханням посприяти. А сьогодні 14-е число, і на рахунку Фонду вже є достатньо серйозні кошти. Але зараз ще не можна говорити, що ми "з коліс" почнемо фінансування. Мають зібратися представники громадськості, повинен зібратися фонд, акціонери провести слухання, стосовно того, куди ці гроші безпосередньо повинні бути спрямовані. Просто так віддавати кошти, без контролю з боку керівництва фонду та громадськості, ніхто не буде, жодна копійка нікуди не піде.

- Тобто, рішення буде прийматися шляхом загальних зборів?

- Звичайно, ми будемо збиратися. Ми вже провели ряд таких зібрань. Наступне зібрання призначатиметься в міру необхідності, ми хочемо спочатку зрозуміти, наскільки харків'яни зацікавлені в порятунку від бідності і краху своєї дитячо-юнацької футбольної Академії,на допомогу рідному "Металісту". Якщо харків'янам це не потрібно, ми будемо оперувати тими засобами, які у нас є.

"З Ярославським ми друзі зі "стажем" більше 20-ти років"

- Чи спілкуєтеся ви з Олександром Ярославським стосовно майбутнього "Металіста"?

- Олександр Владиленович - людина, що створила клуб, ігри якого згадує вся Європа, який полюбився багатьом шанувальникам футболу, як у Харкові, так і далеко за його межами. Ми спілкуємося, розмовляємо, ми друзі зі "стажем" більше 20-ти років. Він дуже переживає за те, що довели висококласний клуб з відмінною інфраструктурою до плачевного стану, на базі вже паркани падають, які огороджують навчально-тренувальний центр.

[Изображение: 298325_589651.jpg?201601185031]

- Стан чемпіонату України зараз змушує розглядати варіанти зміни його формату, в тому числі, розглядаються варіанти з 12-ма командами. Якої точки зору ви дотримуєтеся в цьому питанні?

- Якщо зміни і реформи, які назріли за останні роки в українському футболі, бачаться деяким футбольним функціонерам лише у зменшенні кількості команд, то це груба помилка. Оскільки таким чином руйнується вся піраміда професійного футболу. Не можна скорочувати професійні ліги, оскільки це веде до знищення професійного футболу в країні. Формат 16-команд перевірений роками. Ми пам'ятаємо, як вже скорочувалася кількість до 14-ти команд, коли Валерій Васильович Лобановський казав, що потрібно повернутися до формули 16-ти команд. У цій формулі достатня кількість ігор, налагоджений процес навчально-тренувальної підготовки команд, час для відпочинку і відновлення футболістів, існують вікна для ігор збірної і клубів в єврокубках. Впевнений, що є набагато важливіші речі для порятунку українського футболу, ніж скорочення ліг.

- Формат 12-ти команд, насамперед, спрямований на видовищність, про це говорять і телетранслятори чемпіонату...

- Якщо ми будемо орієнтуватися на потреби телевізійних компаній, то давайте транслювати Формулу-1, Вімблдонський турнір і чемпіонати НБА та НХЛ. І тоді телевізійники будуть задоволені. Але ми ж говоримо не про телевізійну картинку, а про внутрішній національний продукт. Нехай він поки не дуже добрий. Пішло багато легіонерів, які визначали обличчя українського футболу. Тоді висловлювалися думки про те, що потрібно скорочувати кількість легіонерів, вирощувати своїх футболістів. Ось зараз ми маємо ситуацію, коли футболісти свої, доморощені. А невдоволення знову присутнє...

- Інтереси телетрансляторів і клубів, насправді, набагато більше перетинаються, ніж може здаватися на перший погляд. Від величини телеаудиторії залежить і прибуток клубів...

- Ми повинні виходити з реалій. У футбол зараз, по суті, грають два клуби, це хіба секрет? Давайте тоді зробимо чемпіонат з двох клубів або чотирьох, щоб була гарна телекартинка та інтерес глядачів. Але це нонсенс. Потрібно займатися зараз іншими питаннями, не пов'язаними з кількістю команд, робити все для того, щоб результат матчів вирішувався на футбольному полі, а видовищність можна підвищити виключенням прохідних матчів і зміною формули чемпіонату всередині формату з 16-ти команд.

"Коли одній людині стає нецікаво - зникає "Кривбас", київський "Арсенал", "Металург"

- Сергію Михайловичу, хотілося б трохи поговорити про особисте. Чим займаєтеся після того, як ви припинили співпрацю з ФФУ?

- Після закінчення співпраці з ФФУ я змушений був зайнятися особистими проблемами, протягом досить тривалого періоду часу. Оскільки важко захворів, і мені потрібно було вирішувати, як відновити здоров'я. А потім надійшла пропозиція повернутися на роботу в обласну державну адміністрацію, ситуація на Харківщині і в місті спонукала мене прийняти цю пропозицію.

- Які функції зараз на вас покладено, яку посаду займаєте?

- Я працюю радником голови обласної державної адміністрації з координації роботи правоохоронних органів і по ряду інших питань, пов'язаних з територіальною обороною області, із захистом та охороною державного кордону та багатьма іншими.

[Изображение: 298325_589650.jpg?201601183740]

- Чи немає бажання повернутися у футбол, знову взяти участь у роботі ФФУ?

- Те, що у мене немає бажання повертатися у Федерацію, це абсолютно очевидно. Так, у мене є свій погляд на необхідні зміни в українському футболі. А оскільки він нікому з керівництва професійним футболом не цікавий, то цілком очевидно, що справляться і без мене. А по-друге, можна перебувати далеко від керівних футбольних органів і мати з низки питань свою думку, яка розділяється, наскільки мені відомо, більшістю практикуючих футбольних фахівців.

- А в чому полягає розбіжність у поглядах між вами і ФФУ?

- Дуже просто - не можна вирішувати питання кризи в професійному футболі скороченням кількості клубів у чемпіонаті. Це найпримітивніший, найпростіший і найбільш непродуктивний шлях. Крім цього, давно назріли багато інших регламентних положень, які навіть не обговорюються нинішніми менеджерами.

- Наскільки мені відомо, пропозицію про скорочення кількості клубів було висунуто на зборах самих клубів Прем'єр-ліги, а ФФУ просто враховує їхню думку при обговоренні формату...

- Клуби не можуть диктувати свої умови Федерації. Диктат не інструмент спілкування з ФФУ. Завданням клубів є виховання доморощених футболістів і створення якісного продукту для виступу у внутрішньому чемпіонаті, поставка гравців у національну збірну і виступ у міжнародних турнірах. А організація змагань і всього футболу в країні - прерогатива національної федерації. Тому, Федерація повинна глибоко вивчити це питання і на виконкомі затвердити відповідне рішення, а клуби повинні його виконувати.

- Можете зробити якийсь прогноз чи побажання від себе для українського футболу на 2016-й рік?

- Я не Кассандра і в майбутнє заглянути не можу, тому з прогнозами завжди обережний. Але можу сказати одне - до того часу, поки у нас є принцип "1 власник - 1 клуб", а акціонерні товариства та права акціонерів залишаються на папері - порядку в українському футболі не буде. Не може одна людина нести тягар відповідальності за розвиток українського футболу і власного клубу. Коли одній людині стає нецікаво - зникає "Кривбас", київський "Арсенал", "Металург" та інші. Ну, а друге - хотілося б побажати нашій національній збірній під керівництвом Михайла Івановича Фоменка успіхів на Євро-2016 і показати найкращі якості і риси українського футболу у Франції.

Олександр Москаленко, "Футбол 24"

Здесь
2016-01-16 13:22
Найти все сообщения Цитировать это сообщение
Создать ответ 


Переход:


Пользователи просматривают эту тему: 1 Гость(ей)