Создать ответ 
 
Рейтинг темы:
  • Голосов: 0 - Средняя оценка: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Металіст "народний". Може бути?
Автор Сообщение
valera_vvv Не на форуме
Ветеран форума
*******

Сообщений: 5484
У нас с: 2013 May
Рейтинг: 2067
Сообщение: #1
Металіст "народний". Може бути?
[Изображение: 229d16.jpeg]

Про Металіст. Як вийти з надсумного смурняка на позитив. Мрії та думки.

Вчора офіційно ФФУ не видала Металісту, Волині та Говерлі атестати на участь у чемпіонаті України серед команд Прем'єр-ліги. Це означає, що яке б місце ці команди не здобули у поточному розіграші - наступного року принаймні у Прем'єр-ліги відчизняного футболу цих команд не буде. Щоправда, вищезазначені клуби мають 10 днів на подання апеляції...

Причиною невидачі атестатів в Металісті стали величезні фінансові проблеми та головне - борги клуба. Називалися цифри у 30 млн. $ загального боргу. Говориться, що одному Хав'єру Металіст заборгував понад 5 млн. $ і ніби саме скарга з УЄФА з цього приводу стала чи не найвагомішою причиною відмови в атестації Метала на наступний рік.

Тут процитую одного мого знайомця, класичного "вболівальника зі стажем" - "Ну, Олександр Владиленович - ваш виход!".

При всій повазі, а хто сказав, що пан Ярославський чогось комусь винен, хто сказав, що те, що він «задумивається» о Металісті рівняється, що він завтра його купить, поверне борги та знову Метал гримітиме по всій Европі….

Чи не є це проявом одвічної віри в хорошого дядю, який все зробить.

Для мене завжди була цікавою та близькою ідея «народної команди». Не хіхікайте, рідні мої скептики. От скільки б ви заплатили за задоволення відвідувати матчі улюбленої команди, відчуваючи себе співвласником клубу. Я тут прикинув, що для того аби за рік віддати усі борги Метала необхідно 100 тисячам вболівальникам (а саме таку цифру колись називали, враховуючи активних вболівальників Металіста) що місяця платити по 625 гривень – такий собі мінімум. Ясно, що хтось міг би давати більше, бо якось смішно стане, якщо умовний Сапронов теж мінімалку платитиме ))).

Насправді приклади, коли фани/вболівальники володіють власними клубами у футбольній Європі існують – найяскравіші приклади Барса і Реал, що королівським вже давно є суто формально. Є приклад і український – ФК «Верес». До слова, у Рівному на футбол ходять, навіть у наш нелегкий час, і тут не важливі результати команди (хоча і з цим все більш-менш гаразд). Важливим, що ходять на своїх, люблять своїх, підтримують своїх. Подібна модель управління клубом зовсім не означає, що рішення ухвалює вболівальник дядя Вася з сємками, але він обиратиме собі менеджмент, програму розвитку і нестиме відповідальність за свій вибір. Зважаючи на рівень розвитку самоусвідомлення наших людей, звісно тут є багато ризиків, але чому б не спробувати, адже насправді умовний дядько Алехандро в Мадриді теж не гуру управління з IQ 190 )))

З сумної історії з Металістом є кілька сценаріїв виходу в позитив:

1. Ярославський приходить, роздає борги, вкладає по 30-40 млн. $ на рік і за 5 років виводить клуб в топи. З огляду на все що було, і знов таки на ледаче бажання хай хтось за нас все зробить – варіянт бажаний для багатьох. Лишень не відомо чи того хоче по-справжньому сам Олександр Владиленович.

2. Клуб беруть у власні руки самі мешканці Харкова, разом із всіма боргами, розумінням того, що потрібно віддавати свої кровні, з великим бажанням до подолання труднощів, за підтримки тих наших земляків, що зможуть без особливих труднощів виділяти і 1000, і 10000 $ на місяць. Лишатися в Прем’єр-лізі (якщо спортивні результати дозволять).

3. Закрити клуб (банкрутсвто чи якійсь ще шлях), створити щось нове типу СК (а не ФК) «Металіст» і за рахунок першого чи другого варіянтів заявлятися у 2 лігу, починаючи нову сторінку історії харківського футболу та улюбленого клубу.

Ну і цитата президента ФФУ дана одному зі ЗМІ «В Україні вже є один клуб, який належить вболівальникам, це рівненський «Верес». Це пілотний проект і ми за ним слідкуємо. Якраз успіх «Вересу» може стати чудовим прикладом для всіх інших і українські команди матимуть підтримку великої кількості вболівальників, а не залежати від одного-двох меценатів. Якщо ця система принесе свої плоди у Рівному ми з задоволенням донесемо її і до інших»

Автор: k.lukash

В Европе нет пока и близко команды лучше Металлиста!!!
Я господин несказанного слова, а сказанного я слуга! (с) Л. Быков
Правда выше закона, справедливость выше правды, милосердие выше справедливости, выше милосердия - любовь! (с) сериал Апостол
(Последний раз сообщение было отредактировано 2016-04-27 в 19:32, отредактировал пользователь valera_vvv.)
2016-04-27 19:32
Найти все сообщения Цитировать это сообщение
Создать ответ 


Переход:


Пользователи просматривают эту тему: 1 Гость(ей)