Создать ответ 
 
Рейтинг темы:
  • Голосов: 1 - Средняя оценка: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
14 матчів українців проти збірної Фінляндії
Автор Сообщение
mymetall Не на форуме
Ветеран форума
*******

Сообщений: 3066
У нас с: 2012 Jun
Рейтинг: 1315
Сообщение: #1
14 матчів українців проти збірної Фінляндії
Як українці проти фінів грали. Капітан Лобановський, хет-трик Блохіна і злив Малофеєва


[Изображение: 237458.jpeg]

Проти фінської збірної наша національна команда грає вперше. Проте грали проти «Суомі» українські футболісти в складі збірної СССР. І грали успішно. Вперше між собою СССР і Фінляндія зійшлися у відборі до чемпіонату світу-1958. У першому поєдинку на московському стадіоні «Динамо» совєти з трьома киянами – воротарем Олегом Макаровим, півоборонцем Юрієм Войновим і лівим крайнім Віктором Фоміним у складі – виграли 2:1. Саме Войнов у середині першої половини відкрив рахунок. На Олімпійському стадіоні в гельсинкі СССР перемогло 10:0. З українців у цій зустрічі грав лише Войнов.

Наступне побачення відбулося в рамках відбірного турніру Євро-1968. На стадіоні імені Лєніна в Лужниках господарі за участі київських динамівців Йожефа Сабо та Анатолія Бишовця виграли 2:0. Виїзна звитяга в Турку знову виявилася переконливішою – 5:2. В цій зустрічі дублем відзначився Сабо, який вивів команду на поле з капітанською пов’язкою. Також вийшов в основі й Бишовець (на фото - справа; лівіше - Едуард Малофеєв).

[Изображение: 2016-11-12_1967_USSR-Finland_%D0%9C%D0%B...%D1%86.jpg]

У липні 1972-го у місті Вааса фіни зіграли з очолюваним українцем Олександром Пономарьовим СССР товариський поєдинок. Рахунок у матчі відкрив Олег Блохін, однак на 76-й хвилині Олаві Ріссанен цей м’яч відіграв. У зустрічі, яка завершилася 1:1, крім Блохіна, грало ще четверо київських динамівців чинних (Михайло Фоменко, Віктор Матвієнко, Віктор Колотов і Володимир Мунтян), а також український воротар Віктор Банников, який на той час перейшов у московське «Торпедо».

Ще один пам’ятний товариський поєдинок збірні СССР та Фінляндії зіграли на єреванському «Раздані». 5 квітня 1978 року «червоні» розгромили команду Ауліса Ритконена 10:2. Серед підопічних Микити Симоняна тоді забивали кияни Олег Блохін (тричі), Віктор Колотов (двічі), Анатолій Коньков та Леонід Буряк. Коньков у тій зустрічі був капітаном, а Буряк вийшов на поле після перерви замість одноклубника Володимира Веремеєва. Усі 90 хвилин провів шостий представник київського «Динамо» Володимир Безсонов. Також перший тайм тоді відіграв донеччанин Юрій Дегтерьов. Він зберіг свої ворота «на замку» і поступився місцем Валерієві новікову з московського ЦСКА.

А через рік команди вже грали у відборі до Євро-1980. У Гельсинкі Симонян з українців виставив лише трьох динамівців – воротаря Юрія Роменського, півоборонця Безсонова і нападника Олександра Хапсаліса. Показово, що матч завершився нічиєю 1:1, а за гостей забив саме Хапсаліс. У Москві українців було вже четверо – кияни Олександр Бережний, Веремеєв та Безсонов, а також представник першолігових львівських «Карпат» Степан Юрчишин, який залишив поле на 72-й хвилині за рахунку 1:0 на користь господарів. Невдовзі після того «совєти» зусиллями спартаківця Юрія Гаврилова забили вдруге, а в мить, коли виглядало, що перемога в кишені, двічі поспіль пропустили – 2:2.

[Изображение: 2016-11-12_1982_10_02_USSR-Finland_Yevtushenko.jpg]

У відборі до чемпіонату Європи-1984 СССР під керівництвом Валерія Лобановського подарунків фінам не робила. У Москві Валерій Васильович виставив у основі киян Безсонова, Анатолія Дем’яненка, Сергія Балтачу, Володимира Лозинського, Леоніда Буряка, Андрія Баля і ще в першому таймі додав до них з лави запасних Вадима Євтушенка (на фото). Господарі виграли 2:0, а перший м’яч у їхньому складі провів Балтача. В Гельсинкі ж «червоні» мінімально перемогли завдяки м’ячеві Блохіна на 75-й хвилині. Крім нападника, у матчі взяли участь кияни Дем’яненко, Балтача, Буряк і Баль.

В останнє СССР і Фінляндія сходилися у двох товариських матчах. Перший відбувся у травні 1986-го в Москві. Ті 0:0 мали визначальний вплив на подальшу долю тренера Едуарда Малофеєва, якого трохи згодом, перед самим стартом чемпіонату світу в Мексиці замінив Лобановський. Є версія, що кияни Олег Кузнєцов, Дем’яненко, Іван Яремчук, Павло Яковенко (на фото), Безсонов, Ігор Бєланов, дніпрянин Олег Протасов, а також Василь Рац і Блохін, котрі виходили на заміни, тоді банально зливали білоруського тренера.

[Изображение: 2016-11-12_1986_USSR-Finland_Yakovenko.jpg]

Натомість у серпні 1988-го Фінляндія і СССР зустрілися в Турку вже за тренерства Лобановського. Втім, втомлена недавнім виходом до фіналу чемпіонату Європи команда відновитися ще не встигла і звела матч до тієї ж нульової нічиєї. З киян в основі тоді вийшли Віктор Чанов (на фото - намагається зупинити нападника суперників Ісмо Ліуса), Безсонов, Кузнєцов, Дем’яненко, Рац, Михайличенко, Протасов, Бєланов, а також Олександр Заваров, котрий на той час виступав у складі італійського «Ювентуса».

[Изображение: 2016-11-12_1988_Finland-USSR_Ismo%20Lius...mminen.jpg]

Ще двічі СССР і Фінляндія грали у рамках відбору до Олімпіади-1964. Про ті зустрічі можна було б не згадувати. Якби не кілька деталей. Перший з поєдинків відбувався у Києві і завершився перемогою «совєтів» 7:0. Тренував команду тоді тренер київського «Динамо» В’ячеслав Соловйов, з капітанською пов’язкою команду на поле вивів Лобановський, інший киянин Віктор Серебряников зробив дубль, ще один м’яч забив Андрій Біба.

[Изображение: 2016-11-12_1963_USSR-Finland0.jpg]

Ці ж футболісти забили по голу і в Гельсинкі, а збірна СССР перемогла 4:0. У тій зустрічі капітаном гостей теж був Лобановський.

ua-football.com

[Изображение: 77577.gif] Регистрация на форуме по ссылке. Пока
2016-11-13 10:38
Найти все сообщения Цитировать это сообщение
Создать ответ 


Переход:


Пользователи просматривают эту тему: 1 Гость(ей)