07/10/2021. 13:15. Горішні Плавні. Стадіон "Юність". 500 глядачів
«Горняк-Спорт» (Горишние Плавни): Климов, Сафиханов, Цвиренко, Чуев, Черныш, Семка, Мильченко, Кожевников (Шинкаренко, 90+3), Твердохлиб (к) (Яворский, 87), Кулаковский (Паламар, 65), Клебер (Посевкин, 61).
Запасные: Жмурко, Клищук, Ямполь, Понедельник.
Главный тренер: Игорь Жабченко.
«Металлист» (Харьков): Рыбка, Шопин (Романюк, 53), Мизюк, Порох, Горбунов, Сарапий (Демченко, 53), Поступаленко (к) (Риаскос, 46), Танковский (Ралюченко, 63), Подлепенец (Фомин, 59), Харрис, Пейшото.
Запасные: Каневцев, Федорив, Банада.
Главный тренер: Александр Кучер.
Голы: Твердохлиб, 35 (1:0), Пейшото, 72 (1:1).
Предупреждения: Кулаковский, 40; Сафиханов, 56 — Сарапий, 49; Мизюк, 52; Ралюченко, 64; Романюк, 69; Демченко, 90+4.
Цитата:Горішні Плавні (до 2016 року — Комсомольськ) — місто в Кременчуцькому районі Полтавської області, центр Горішньоплавнівської міської громади. Лежить на берегах Дніпра коло Кам'янського водосховища, на південний схід від Кременчука. Наймолодше місто області та один із найбільших промислових та культурних її центрів.
Офіційна дата заснування — 29 листопада 1960 року, 24 квітня 1972 року селище дістало статус міста, а 6 квітня 1977 року стало містом обласного підпорядкування, 16 квітня 2019 року — центром створеної об'єднаної територіальної громади (ОТГ). Відстань від міста до обласного центру залізницею (від ст. Золотнишине) становить 110 км, автодорогами — 105 км
Населення: 55 366 (01.01.2021); Площа: 110,9 км²; Густота населення: 462 осіб/км²
Історія клубу «Гірник-Спорт»
У 60-ті роки минулого століття поруч із Кременчуком розгорнулося чергове всесоюзне комсомольське будівництво. На багатих покладах залізної руди в короткі терміни було збудовано гірничо-збагачувальний комбінат (нині ВАТ «Полтавський ГЗК»). Поруч із ГЗК виросло сучасне місто, яке зараз населяють понад 50 тисяч чоловік. Над назвою міста думали недовго, тим більше, молодих комсомольців в ньому було предостатньо – так виник Комсомольськ.
А де молодь, там і спорт, особливо футбол. Втім, довгий час навіть на обласному аматорському рівні комсомольські футболісти перебували в тіні своїх колег із Полтави, Кременчука, Лубен.
Лише в 1991 місцевий "Локомотив" дебютував в республіканській першості, а з початком проведення національних чемпіонатів став їхнім учасником. Із другого кола сезону 1992/93 честь міста почав захищати "Гірник", а в грудні 1994-го перетворений в "Гірник-Спорт". Комсомольський клуб по праву може називатися старожилом другої ліги. В першості України ФК «Гірник-Спорт» дебютував в 1995 році. Того року в групі «Б» виступало 21 команда. По закінченні сезону 1995/96 з турніру вилітали відразу п'ять клубів.
Дебютанту змагань «великого» футболу вдалося зачепитися за рятівне 16-е місце. Головне завдання на сезон - збереження «прописки» - було виконано. А вже в наступному році «Гірник-Спорт» покращив результат. Завершивши першість на 14-му місці, команда підняла планку досягнень. За підсумками сезону 1997/98 рр. «Гірнику-Спорту» вдався серйозний прорив: турнірними сходами команда з Комсомольська піднялася відразу на десять позицій і тепер фінішувала четвертою. В наступному році (сезон 1998/99) клуб повторив досягнення.
Обидва рази «Гірник-Спорт» на серйозну для цього клубу висоту виводив тренер Анатолій Думанський. Так тривало і інші сезони аж до 2013-го: команда знаходилася в середині турнирної таблиці, вважаючись, так званим, «міцним середнячком». На підвищення в класі «Гірник-Спорт» ніколи не претендував, адже керівництво ніколи не ставило завдання вийти до першої ліги. Скоріше клуб виконував соціальну місію - забирав дітей з вулиці до своєї школи, де завжди виховувалося більш як 10 вікових категорій дітей, розвивав спортивну інфраструктуру в місті, давав шанс розкритися на професіональному рівні своїм вихованцям.
І от коли було побудовано власний затишний стадіон на 2500 тисяч глядачів, кілька полів зі штучним та натуральним покриттям для тренувань, чітко налагоджена футбольна вертикаль від шестирічних дітей до професійної команди, вишколені всі клубні служби, президент клубу Петро Каплун прийняв рішення піти далі в розвитку клубу. На посаду головного тренера було запрошено відомого українського фахівця Ігоря Жабченка, перед яким поставили завдання потрапити до першої п'ятірки другої ліги за підсумками найбільш непередбачуваного і інтригуючого сезону в другій лізі, що вперше в історії складалася з однієї групи. Тим більше, фундамент для цього було закладено - відразу ж після свого приходу в лютому 2013-го «Гірник-Спорт» вже за кілька місяців виграв втішний FavBet турнір другої ліги.
Наскільки було виконано головне завдання, всі вже знають - «Гірник-Спорт» за підсумками сезону 2013/14 буквально на прапорці виграв «золото» чемпіонату, переписавши низку клубних і рекордів ліги. Підвищившись у класі, від «гірників» віддані вболівальники, яких у Комсомольську помітно додалося, з нового сезону будуть вимагати тільки перемог. Та й самі футболісти навряд чи погодяться перервати свою безпрограшну серію в офіційних матчах, яка почалася в далекому жовтні 2013-го.
Свій дебютний матч у Першій лізі «Гірник-Спорт» провів 26 червня 2014, здобувши перемогу з рахунком 1: 0 у виїзному поєдинку проти «Полтави», а перший для клубу гол, у другому українському дивізіоні, записав на свій рахунок Олександр Андрієвський. В цілому, першу частину сезону новачки турніру, провели досить успішно, пішовши на зимову перерву перебуваючи на третьому місці в турнірній таблиці.